fbpx
Close

Ihkad rahalist vabadust? Finantsilise edu saavutamine on pikk protsess

Avatar

Foto: Karen Härms

Alguses, rahalise vabaduse teekonnal edasi liikumiseks, on oluline keskenduda oma kapitali järkjärgulisele suurendamisele, mitte oodata kiireid lahendusi. Rahalise vabaduse eestkõneleja Vallo Arumäe rõhutab, et kapitali kasvatamine nõuab aega ja kannatlikkust. Kapitali kõige turvalisem kasvatamise viis pole esialgu oma rahaga investeerimisriskide võtmises, vaid sissetulekute sihipärases ja teadlikus suurendamises ning rahatarkuse omandamises.

Tuleb leida viis sissetulekute suurendamiseks

Arumäe toob välja, et sinu pakutav väärtus määrab tulu suuruse. “Ehk sa pead leidma viisi, kuidas oma sissetulekuid suurendada, näiteks leidma endale kas lisatöid, alustama mõne äriga, pakkuma sedasama teenust, mida sa täna oma tööandjale pakud veel mõnele kliendile,” lausub ta ja lisab, et erinevad viisid, kuidas oma tulusid suurendada, on seotud eelkõige sellega, et targemalt oma aega kasutada ja võimalikult palju väärtust teistele pakkuda, et nad tahaksid selle eest sulle oma raha maksta.

Luues palju väärtust, on meil palju raha

Rahalise vabaduse ekspert tõdeb, et valuuta toimib väärtuse tõendina, olles põhimõtteliselt mõõdik, mille abil reaalses elus hinnatakse, kui palju keegi ühiskonnale väärtust lisab. Kui me loome vähe väärtust, siis meil on vähe raha. Kui me loome palju väärtust, siis meil on rohkem raha. See on see, mida igaüks meist saab mõjutada. “See võib eeldada ka seda, et pead teatud oskusi arendama või omandama täiesti uued oskused, et saaksid oma sissetulekuid suurendada. Praegused oskused ei pruugi tagada sissetuleku kasvu võimalusi. Sa ei pea end piirama praeguse olukorraga – alati on võimalik pöörata uus lehekülg ja hakata õppima või tegutsema täiesti uues valdkonnas, millega sa pole varem kokku puutunud. Seega on kapitali kasvatamiseks erinevaid lahendusi. Ise saab väga palju ära teha, kui tuled oma igapäevasest mugavusest välja ja mõtled viise, kuidas oma sissetulekuid suurendada,” leiab ta.

Ära loo kõrgeid ootuseid

Arumäe lausub, et sageli miks inimesed loobuvad rahalise vabaduse saavutamisest, on see, et nad loovad endale liiga kõrged ootused. Nad tahavad saavutada suure finantsilise edu 1-2 aasta jooksul, kuid sageli on see oluliselt pikem protsess. “Kui inimene soovib tõeliselt majanduslikku heaolu saavutada, siis ta peab võtma endale pika plaani, liikuma edasi väikeste sammudega, leidma enda ümber kogukonna, kes tegelevad aktiivselt sinu huvipakkuvate teemadega, ja hakka nendega ideid vahetama.”

Meelespea:

  • Tegele teadlikult oma sissetulekute suurendamisega.
  • Kui me loome vähe väärtust, siis meil on vähe raha.
  • Kui me loome palju väärtust, siis meil on rohkem raha.
  • Tulles oma igapäevasest mugavusest välja ja mõeldes viise, kuidas oma sissetulekuid suurendada, saab ise väga palju ära teha.
  • Finantsilise edu saavutamine on pikem protsess
  • Võta endale pikk plaan, liigu edasi väikeste sammudega ja leia endale kogukond või seltskond, kes igapäevaselt nende teemadega tegeleb.
scroll to top