Tänapäeval on Eesti turule murdnud arvukalt erinevaid online spordiennustusportaale, mida varsti ei jõua enam kokkugi lugeda. Rahajutud.ee portaal üritas leida statistikat, kui suur käive üldse sellele sektoril kogu maailmas ning eriti Euroopas on ja kas tegemist on, nagu tunnetuslikult võiks väita, kasvava või hoopis kahaneva valdkonnaga.
Kogu maailma spordiennustuse käivet on väga raske kellelgi täpselt kokku lüüa, kuna see turg on erinevates regioonides ja riikides väga ebaühtlaselt reguleeritud. On riike, nagu ka Eesti, kus regulatsioonid on küllaltki tugevad ning klienti kaitstakse, kuid mitte igal pool maailmas pole see nii. Viimastel andmetel moodustab spordiennustus umbkaudu 30-40% kogu maailma hasartmänguturust, kus ülejäänud osadeks on loteriid, kasiinod, pokker ja mitmed erinevad teised mängud.
Kogu maailma hasartmänguturu käive hinnati mõned aastad tagasi olevat umbes 400 miljardit dollarit aastas. Võrdluseks, Eesti alanud aasta eelarve on veidi üle 11 miljardi euro ehk orienteeruvalt 12,5 miljardit USA dollarit. Seega liigub maailmas hasartmängusektoris laias plaanis 32 Eesti riigi eelarvet igal aastal.
Kõige suuremat kasvu näitab online hasartmängude sektsioon, mis suutis oma mahud seitsme aastaga kahekordistada. Kui 2009. aastal oli hinnanguliselt veebipõhiste hasartmängude käive kogu maailmas 20 miljardit USA dollarit, siis 2016. aastal juba 40 miljardit dollarit.
Näiteks Euroopas, kus regulatsioonid on ühtlasemad ja numbrid täpsemalt teada, on välja arvutatud, et kogu online hasartmänguturg on suurusjärgus 18,11 miljardit dollarit. 2015. aastal oligi Euroopa turg maailma regioonidest selles arvestuses suurim, järgnes Aasia ja Lähis-Ida ühisturg 11,67 miljardi USA dollariga.
Spordiennustuse osa kogu Euroopa turust oli 37%, järgnesid veebipokker 24 protsendiga ja online kasiinod 22 protsendiga. Tänapäeval pakutakse juba kõigis online portaalides kõiki kolme erinevat hasartmänguliiki korraga, ühe näitena on sobiv välja tuua lätlaste spordiennustuse ja online kasiino lehekülg 11.lv.
Euroopa online hasartmängude turumaht peaks olema praeguseks ajaks kasvanud juba 24,75 miljardi USA dollari peale (statistika saab kogutud paariaastase viivitusega) ning see on hinnanguliselt 18% kogu hasartmängusektorist ehk siis endiselt vähem kui 1/5 kogu rahasummadest, mis selles maailmas keerleb. Aga trend on kiirelt kasvav.
Aastal 2015 oli Euroopa juhtiv riik hasartmängukäibe arvestuses Itaalia umbes 18 miljardi euroga., Suurbritannia järgnes napi vahega (17,9 miljardit eurot) ja üle 8 miljardi suurust käivet suutsid näidata veel ka Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania. Võite maksti kõige rohkem välja Suurbritannias – umbes 3,9 miljardit eurot.
Kui räägime füüsilisest kasiinotööstusest, siis Euroopas on kogukäibe poolest juhtivaks riigiks Prantsusmaa umbes 2,26 miljardi euroga aastas (2016. aasta andmed). Suurbritannia sama näitaja oli umbes 1,17 miljonit eurot. Prantsusmaa tegi teistele pika puuga ära ka aasta jooksul tehtud kasiinokülastuste arvult, kui riigis astuti mõne hasartmänguasutuse uksest sisse koguni 32,6 miljonil korral. Huvitaval kombel on Prantsusmaa 199 ametliku kasiinoga selles pingereas teisel kohal. Juhib Tšehhi, kus on ametlikult 218 kasiinot. Kõige rohkem inimesi töötab kasiinosektoris Suurbritannias (16 347 täiskohaga töötajat), järgnevad Prantsusmaa (14 500) ja Hispaania (5000).
Kui loo lõpus veel korra põigata USA-sse, siis Statista portaal toob huvitava faktina välja selle, et Ameerika Ühendriikides on peaaegu 50% 18-aastastest või vanematest inimestest teinud oma elu jooksul vähemalt ühe rahalise spordipanuse. See protsent on veel tunduvalt kõrgem näiteks nende hulgas, kes vaatavad igal kevadel USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kulminatsiooni ehk “March Madnessi”.