fbpx
Close

Harry Tuul: palk on hügieenifaktor, ainult diletandid töötavad tasuta

Avatar

-Harry Tuul | Foto: Rahajutud.ee

Rahajutud.ee taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis teises osas külas BNS-i ja Postimehe majandustoimetuse juht Harry Tuul. Muuhulgas tuli Harryga juttu sellest, mis motiveerib inimesi töötama ja kuidas peaks juht häid töötajaid valima.

“Mulle meeldib, kuidas Palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder ütleb, et ilma palgata inimene ei tööta. Palk on ikkagi väga oluline. Siin ei ole kahtlust, et see on isegi hügieenifaktor. Nagu Tammsaare ütles, et ainult diletandid töötavad tasuta. Kui sa tahad professionaalset inimest, kes areneks edasi, siis sa pead talle korralikku palka maksma,” analüüsis Tuul palgaküsimust.

Kogenud mees jätkas: “Loomulikult mingil hetkel pole palk number üks. Kui ikkagi kogu töökeskkond on negatiivne, töötaja saab pidevalt vastu pead ja huvi hakkab kaduma, siis võib talle ka kaks korda rohkem maksta, aga ta ei tee ikkagi head tööd. Et ainult rahast see ka ei sõltu.”

Palgast veelgi olulisemaks pidas Harry kirge töö vastu: “Ma alati noortele ajakirjanikele räägin, et on olnud ajakirjanikke, kellel on tohutu kogemus, oskused, allikad ja kõik muu olemas, aga kirg ja tahtmine sellel alal tegutseda on täielikult kustunud. Just tahtmine, kirg ja huvi on minu jaoks A ja O!”

Mida Harry palgast ja töökirest täpsemalt rääkis, kuula juba podcastist alates 19.30:

scroll to top