fbpx
Close

ERR-i juhatuse esimees: edukas juht on teataval määral sotsiopaat!

Avatar

-Erik Roose | Foto: Rahajutud.ee

Taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis külas pikaaegse kogemusega tippjuht, praegu Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehena töötav Erik Roose. ERR-i juht jagas, kui raske on juhtivatel kohtadel töötamine ning tõi välja, et selline töö pole kindlasti kõigi jaoks.

“Kindlasti ma ei arva, et enamik inimesi peaks pidama edu kriteeriumiks juhi funktsiooni. See on täiesti hullumeelne mõte ja väga libe jää. Kümned uuringud kinnitavad, et edukas juht on teataval määral sotsiopaat. Ehk siis tegelikult on tegu psühholoogilise hälbega, mis ilmselt jääb lubatud kõikumise piiridesse,” muigas Roose tippjuhtidest rääkides.

Pikalt kõrgetel ametikohtadel vastu pidanud mees nentis: “Tegemist on üksildase, stressirohke ja mitte armastatud tegevusega. Sa pead endale põhjendama, miks on tahtmine seda kadalippu läbida ja mina pole seda põhjendust leidnud. Võib-olla (minu puhul) on loogika selles, et ega ma midagi muud ka teha ei oska.”

Lisaks tõi Roose välja, et heale juhile vajalikud omadused on, et ta saab aru, et tegudel on tagajärg, mõistab inimese motiive, oskab olla manipulaator, tunneb valdkonda ning on õiglane ja aus. Kõige tähtsamana tõi Roose välja oskuse olla hea inimestetundja.

Väga oluline on ka pingetega toime tulemine. “On olnud aegu, kus ma olen olnud erakorralise meditsiini suhteliselt lojaalne patsient. Üks õppetund ongi see, et ei tohi lasta stressi endasse koonduda. Minul võttis aega umbes kaks või kolm aastat, enne, kui ma õppisin ära, kuidas mitte stressata. Seda ütleb iga perearst, et ärge stressake, aga see võtab jubedalt aega, et selgeks õppida, kuidas seda mitte teha,” lausus Roose.

Roose kogemusele tuginedes tuleb leida endlae tööst vabu hetki, kus tegeleda ükskõik milliste teiste asjadega. “Olgu selleks lapsed, sport, koera õpetamine, ujumine… mida iganes. Põhiline on jõuga sundida ennast mitte tööle mõtlema. Mind aitab veel üks asi, mis võib olla individuaalne, aga kui ma suudan mõned tööasjad edasi lükata, siis ma teen seda, lähen magama ja hommikuks on umbes pooled probleemid ajus lahenduse leidnud,” rääkis Roose oma salanipist.

Lisaks meenutas Roose, et Soome rahvusringhäälingu tegevjuht oli talle hiljuti öelnud, et ringhäälingu juhi arvamus on üks paljudest ja enamasti vale. Mida Roose juhtimisest veel rääkis, kuula podcastist alates 39.00:

scroll to top