fbpx
Close

Eesti tippjuhi edu valem: mul pole sotsiaalmeediaks aega!

Avatar

Foto: Pixabay

Saates “Edu Valem” rääkis pikaaegse kogemusega tippjuht, praegu Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehena töötav Erik Roose oma elust ja harjumustest. Muuhulgas avaldas mees, et sotsiaalmeediat kasutab ta väga vähe. Twitterit ja Instagrami Roose üldse ei puutu ja Facebookis tegutseb minimaalselt.

“Facebooki läksin ma kolm aastat tagasi, kui tegelesin oma maakohas külavanemaks olemisega ja kogu sealne info käis Facebookis. Siis olin sunnitud ennast Facebooki möllima, aga ka siis olin ülimalt passiivne. Mul pole selleks aega. Need, kellega ma suhtlen, nendega suhtlen kas näost-näkku või telefonitsi. Üksteisele pidevalt näidata, kui toredaid sööke me parasjagu sööme, vabandust, aga mul ei ole selleks aega,” põrutas Roose kergelt muiates.

Juttu tuli ka juhtimisest ning Roose selgitas, et tihtipeale on keskastmejuhtide roll palju raskem kui tippjuhtidel. “Minu meelest on häid keskastmejuhte Eestis ikka väga vähe. See töö ongi ülimalt raske. Ühelt poolt tulles juhatuse koosolekule, siis sa pead olema oma inimeste või osakonna eest väljas ja võitlema nagu lõvi. Kui sa (koosolekult lahkud ja) paned ukse kinni, siis muutud (oma alluvate jaoks) tööandja esindajaks. Erinevatest rollidest sekundiga välja tulla ja mõlemaid perfektselt täita, on praktiliselt võimatu. See on skisofreeniline olukord,” selgitas palju näinud tippjuht.

Ühe edu valemina juhtide hulgas tõi Roose välja ka lihtsa põhimõtte: tuleb olla lojaalne organisatsioonile. Kui inimene hakkab oma peas veeretama mõtet, et tema on staar, kelle järgi kõik joonduma peavad, siis pikas perspektiivis edu ei saavuta. Mida Roose veel oma põhimõtetest ja tegemistest rääkis, kuula juba podcastist. Seejuures võtab Roose saate lõpus edukuse ühe lausega hästi kokku!

scroll to top