fbpx
Close

Eesti Panga blogi | Kaspar Oja: kui suurt osa majandusest mõjutab eksport Venemaale?

Avatar

Foto: Pixabay

Kasvanud geopoliitilised pinged Venemaa ja lääneriikide vahel on pannud otsima paralleele 2014. aasta sündmustega ning tollal süvenenud majanduspingete ja vastastikuste sanktsioonidega. Seetõttu on paslik analüüsida, kui olulist rolli mängib eksport Venemaale Eesti ettevõtete tegevuses.

Analüüs näitab, et eksport Vene turule mõjutab umbes 2% Eesti SKPst. Tegevusalati on mõju erinev, kuid majandusele tervikuna on see siiski üsna väike.

Lühidalt näitab analüüs seda, et eksport Vene turule mõjutab umbes 2% Eesti SKPst – seda juhul, kui võtame arvesse rahvusvahelised väärtusahelad ehk nii otsese ekspordi Venemaale kui ka asjaolu, et toodame vahetooteid, millest omakorda toodetakse teistes riikides Venemaale eksporditavaid tooteid. Tegevusalati on mõju erinev, kuid majandusele tervikuna on see siiski üsna väike. Eesti majanduse avatus Venemaale on arenenud riikide seas üks suurimaid, sest Venemaa on meie naaberriik ja kaubandussidemed on seetõttu tihedamad kui paljudel teistel riikidel. Samas on Venemaa osatähtsus meie majanduses aja jooksul vähenenud.

Loe edasi SIIT.

Mis on Eesti Panga blogi?

scroll to top