fbpx
Close

Dividendisadu Tallinna börsil! Merko ja EfTEN plaanivad jagada heldelt omanikutulu

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Neljapäevane hommik Tallinna börsil tõi paljudele investoritele rõõmusõnumeid, kui kopsakatest dividendiettepanekutest teatasid nii Merko Ehitus (MRK1T) kui ka EfTEN Real Estate Fund III (EFT1T).

Merko avaldas koos 2018. aasta 12 kuu ja IV kvartali konsolideeritud auditeerimata vahearuandega ka teate, et kooskõlastatult nõukoguga teeb kontserni juhatus ettepaneku maksta aktsionäridele dividendidena välja 1 euro aktsia kohta ehk 92% eelmise aasta kasumist. Mäletatavasti ka aasta tagasi maksis Merko investoritele dividendi 1 euro aktsia kohta.

Merko Ehituse 2018. aasta neljanda kvartali müügitulu oli 119,2 miljonit eurot ja 12 kuu müügitulu 418 miljonit eurot. Kontserni 2018. aasta neljanda kvartali puhaskasum oli 7 miljonit eurot ja 12 kuu oma 19,3 miljonit eurot. Nii 12 kuu müügitulu kui puhaskasum kasvas 32%, võrreldes 2017. aastaga.

Merko börsiteadet koos juhtkonna kommentaaride ja finantsaruandega saab lugeda SIIT.

Ka EfTENI-i kolmas kinnisvarafond vedas investorite suu naerule, kui dividende otsustati maksta suuremas mahus, kui on ettevõtte ametlik dividendipoliitika.

2018. aasta jooksul on EfTEN Real Estate Fund III AS teeninud vaba rahavoogu 3,151 miljonit eurot (2017 12 kuud: 2,408 miljonit eurot). Pärast Leedu ettevõtete tulumaksukulu mahaarvamist, ning arvestusliku dividendide tulumaksukulu arvutamist Eesti ja Läti ettevõtetes, saaks EfTEN Real Estate Fund III vastavalt kehtestatud dividendipoliitikale (80% vabast rahavoost moodustab brutodividend) maksta aktsionäridele netodividende selle aasta kasumist 2,378 miljonit eurot (74 senti aktsia kohta).

Samas lubab kontserni raha jääk 2018. aasta lõpul maksta dividendi rohkem, mistõttu teeb Fondi juhatus 2019. aasta kevadel nõukogule ja üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendi 3,055 miljonit eurot (95 senti aktsia kohta), mis on 28% kõrgem dividendi määr kui näeb ette fondi dividendipoliitika. Kogu eelmise aasta eest maksis fond aktsionäridele netodividende 68 senti aktsia kohta.

EfTEN-i börsiteadet koos juhtkonna kommentaaride ja finantsaruandega saab lugeda SIIT.

scroll to top