fbpx
Close

Admiral Marketsi võlakirjade esimene intressimakse tegi mõned investorid rahulolematuks

Avatar

Neljapäeval, 28. juunil oli ajalooline päev investorite jaoks, kes otsustasid talvel paigutada oma raha Admiral Marketsi võlakirjadesse, kui nende pangakontole laekus esimene intressimakse. Sotsiaalmeedia vahendusel selgus, et esimene ei läinud Admiral Marketsil päris ilma viperusteta.

Teatavasti on Eesti väikeinvestoritel võimalus Investeerimiskonto süsteemi kasutades tulumaksukohustust edasi lükata. Admiral Markets andis aga börsiteate vahendusel varakult teada, et nende intressimakselt peetakse eraisikute puhul tulumaks automaatselt kinni. Seega, investeerimiskonto kasutajad pidid tegema ettevõttele avalduse, et nende intressimakselt tulumaksu kinni ei peetaks.

Intressimakse laekumise päeval selgus tõsiasi, et mitmed investorid said vaatamata avalduse õigeaegsele täitmisele siiski halva üllatuse osaliseks ning nende makselt oli tulumaks ikkagi kinni peetud.

Kuna teema tõstatus ka LHV foorumis, siis kirjutas Admiral Markets AS sinna ka avalikult viisaka vabanduse, kus kinnitati, et olukorrast ollakse teadlikud ning probleemid püütakse lahendada uuel nädalal.

Ühtlasi soovitatakse nendel investoritel, kes kasutavad investeerimiskonto süsteemi, kuid pole seni veel tulumaksu edasilükkamise avaldust teinud, täita see internetis SIIN.

scroll to top