fbpx
Close

Aasta meediadieedil olnud Allar Levandi: energiat on sellevõrra rohkem

Avatar

-Allar Levandi | Foto: Rahajutud.ee

Podcastis “Edu Valem” käis eelmisel korral Manta Maja stuudios külas olümpiapronksist endine tippkahevõistleja ja praegune Paf Eesti juht Allar Levandi. Lisaks spordile, juhtimisele ja ettevõtlusele puudutasime ühe teemana ka tänapäevase maailma hektilisust, kuhu meedia järjest hoogu juurde lükkab.

Aastakümneid tagasi sportlasena palju intervjuusid andma pidanud Levandi sõnul on meediamaastik tolle ajaga võrreldes täielikult muutunud. Kadunud on need ajad, kui ajakirjanik veetis sportlasega ühe intervjuu tarbeks pikalt aega ning oli kogu tegevuse sees ja asjadega kursis. Aga kirjutati täpselt nii palju, kui sai ja mitte rohkem.

Kuna tänapäevane meedia kiirus ja klikijanu on tervikpilti oluliselt muutnud, siis väga hea meelega Levandi enam ajakirjanikega ei suhtle. “Ma usaldan meediat nii palju, et ikka vastan. Aga siis tihtipeale loed pealkirja ja mõtled, et jeesus küll, mis asi see nüüd on? Et ma ju ei öelnud seda,” rääkis Levandi.

“Ma ei ütle, et me peaks täiesti meediavabalt elama, aga meediadieet peab olema raudselt. Minul sai juba aasta aega täis, kui ma pole vaadanud ühtegi “Aktuaalset kaamerat” ega jutusaateid. Mis nad on… “Suud puhtaks” ja mis seal kõik puhtaks on vaja teha,” sõnas endine tippsportlane muigega.

Levandi lisas oma mõtte täpsustuseks: “Seal lihtsalt pumbatakse telekate taga inimesed üles ja kui tahad mindagi sisulisest poolest rääkida, siis see on võimatu. Ma pole aasta aega neid saateid vaadanud ja mul on energiat rohkem, kui oleks siis, kui vaataks.”

Siiski hoiab Levandi ennast eluga kursis ja teeb seda sarnaselt paljudele teistele: “Pealkirju loen. Viis sekundit või järjest vähem. Nagu me kõik. Ei jõua (rohkem). Ilmselt teiegi tunnetate, et ei jõua millegagi süvitsi minna.”

Levandi usub, et igaüks peab enda piiri ära tunnetama ja vastavalt tegutsema. Tema enam ei suutnud negatiivse alatooniga meediat enam nii palju tarbida ja seetõttu võttis ette teatava meediapaastu.

Kuula “Edu Valemi” 9. osa:

scroll to top