fbpx
Close

Warren Buffett ostis juurde Apple’it ja müüs maha suure osa IBM-ist

Avatar

Warren Buffetti iga liigutust investeerimismaastikul jälgitakse suure hoolega, kuid enamus investorite meelehärmiks saab täit pilti mehe tegemistest alles iga kolme kuu tagant, kui Berkshire Hathaway avaldab oma kvartaliaruandeid.

Eelmise aasta viimases kvartalis olid Buffetti suurimateks tehinguteks Apple Inc. (AAPL) positsiooni suurendamine, osaluse ehitamine ravimitootjas Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (TEVA) ning suure osa Business Machines Corp. (IBM) aktsiate müük.

Buffetti ettevõte teatas aruandes, et 31. detsembri seisuga oli oma positsiooni Apple’is suurendatud 23% võrra ning ettevõte omab nüüd kokku ümardatult 165,3 miljonit aktsiat ehk 3,26% kogu ettevõttest. Selle positsiooni turuväärtuseks on 28,6 miljardit dollarit.

Samas likvideeris Buffett peaaegu kogu positsiooni IBM-is, kui müüs koguni 94,5% Berkshire Hathaway omanduses olnud selle ettevõtte väärtpaberitest. Müümata jäi veel umbes 2,05 miljonit aktsiat. 2011. aastal paigutas Buffett kunagisse arvutitehnoloogia lipulaeva 10 miljardit dollarit.

Huvitava uue ettevõttena on Buffetti poolt välja valitud Iisraeli ravimitootja Teva, mis on viimasel kahel aastal kaotanud 2/3 oma turuväärtusest. Põhjuseks probleemid ettevõttes, mille tulemusena on vallandatud töötajaid, struktureeritud ümber juhtkonda ning kahjumiga töötanud ravimiliinid sulgetud.

Teva aktsia sai pärast Buffetti suurinvesteeringu ilmsiks tulekut kohe hoo sisse ning kerkis 10%. See näitab, et miljardeid liigutaval 87-aastasel suurinvestoril on väga suur jälgijaskond, kes loodab teda kopeerides rikastuda.

Berkshire Hathaway teatas kolmapäeval veel positsioonide suurendamisest ettevõtetes Bank of New York Mellon Corp. (BK), Monsanto Co. (MON) ja U.S. Bancorp (USB) ning vähendati osalust firmades American Airlines Group Inc. (AAL), General Motors Co. (GM), France’s Sanofi SA (SNY) ja Wells Fargo.

Täpsemalt saab Buffetti mõtetest aimu juba kümnekonna päeva pärast, kui 24. veebruaril peaks legend üllitama järjekordse kirja investoritele, mis on saanud tema iga-aastaseks traditsiooniks.

scroll to top