fbpx
Close

VANA KULD: Jaak Roosaare | Veri tänaval Tallinna börsil

Avatar
* Otsisime selle Jaak Roosaare 2009. aasta postituse välja seoses sellega, et praegu on investeerimises juba varsti kümmekond aastat olnud ja terve generatsioon investoreid pole raskeid aegu ja paanikat näinudki.

Tänast börsipäeva võiks hea tahtmise korral siis ka esimeseks tõsisemaks kapituleerumiseks nimetada. Viie Baltikumi aktsia (neist Eestist Baltika, SFG ja Olympicu) võrdluslimiite muudeti, kuna -15% kukkumise peale ei leidunud ostjaid. Nii lasti hinnapiir -25% peale. Ja ikkagi oli õõvastav näha, kuidas näiteks SFGl polnud vahepeal mitte ühtegi ostunoteeringut. Ja kuigi Olympic üritas päeva jooksul isegi mingit põrget korraldada, siis laksas SEB kella 15 paiku nii umbes 40 000 aktsiat turgu ja pühkis kõik ostunoteeringud minema.

Kuna ühe osa minu portfellist moodustab nö. “spekuleermiseks mõeldud aktsiad” (eelpool mainitud Olympic, Arco, Järvevana), siis sai terve nädalavahetuse mõtteid mõlgutatud OEG 500 miljonilise kahjumi üle. Ja tundub, et ma ei olnud ainuke, kes leidis, et selliste uudiste valguses tuleb aktsiad turgu tampida.

Loe edasi SIIT.

Kes on Jaak Roosaare?

* “Vana kuld” rubriigis toome välja meie blogijate aastatetaguseid postitusi ja puhume neilt tolmukorra ära. Valime kirjutisi, mis on aegumatud ning võiksid kõnetada ka tänast lugejat.
scroll to top