fbpx
Close

Uus välkmaksete tehnoloogia

Avatar

Foto: Pixabay

Kõik eestlased on tänaseks kursis välkmaksetega: tänu revolutsioonilistele tehnoloogiatele pole enam vaja oodata mitu päeva pangaülekannete laekumiseks. Selliseid uuenduslikke tehnoloogiaid on kärmelt kasutama hakkanud ka erinevad ettevõtted, sealhulgas online kasiinod, kus taolised kiired makselahendused on suisa hädavajalikud jätkusuutliku ettevõtluse tarbeks.

Arusaadavalt tekitavad aga sellised maksevõimalused Eesti mängurites segadust. Kuidas üldse kiirmaksed kasiinodes töötavad ja mida kujutab endast selline uus kasiinotrend? Seda selgitame alljärgnevas artiklis.

Kuidas kiirkasiinod töötavad?

Välkmaksete või kiirete makselahendustega kasiinosid on hakatud kutsuma kiirkasiinodeks. Kiirkasiinod Eestis ei tähenda tegelikult mitte midagi muud, kui online kasiinolehte, kus saab kasutada välkmakseid. Teisisõnu, kiirkasiinodes tehakse tüüpiliselt väljamakse otse pangakontole vaid mõne minuti jooksul, seda eeldusel, et mängija kontol pole ühtegi väljamakset takistavat piirangut.

Tüüpiliselt teevad kiirkasiinod koostööd mõne maksevahendusplatvormiga nagu Trustly või Brite. Nende makseliideste vahendusel saab end ühendada internetipanka, tehes seal juba tüüpilise pangamakse – just nagu mistahes internetiteenuse eest tasudes. Võitude väljamaksmisel kasutatakse sama pangakontot, millelt tehti esialgne sissemaksegi.

Valdavas enamuses kasutavadki kiirkasiinod selliseid makselahendusi ning lasevad mängijatel ühendada end mõne Eesti pangakontoga. Tihtipeale rakendatakse samal ajal nö kontovaba mängimise süsteemi, mille raames ei pea mängijad täitma enam registreerumisvormi, vaid saavadki oma mängijakonto avatud otse panga vahendusel, autentides end internetipangas.

Sisuliselt on kogu kiirkasiinode süsteem aga võimalik ainult tänu kahele lahendusele: Eesti ID-kaardi süsteemile ning välkmaksete lahendusele.

3 nippi online kasiino maksete tegemiseks

Üldiselt ei erine kiirkasiinod tavalistest mänguplatvormidest, välja arvata makseviiside poolest. Ka traditsioonilised kasiinod on alati kasutanud pangamaksete lingiviiteid, ent kiirkasiinod muudavad lihtsalt kogemuse sujuvamaks ja kasutajasõbralikumaks.

Siiski peaksid aga mängurid olema ettevaatlikud ning pidama maksete tegemisel silmas mõningaid olulisi põhimõtteid:

  1. Kontrolli kasiino tausta enne maksete tegemist – Esimene samm iga online kasiino kasutamisel peaks olema mänguportaali tausta kontrollimine. Eesti mängurina peaksid kasutama ainult Maksu- ja Tolliameti poolt kontrollitud ja litsentseeritud mänguplatvormi, kus on sinu turvalisus tagatud. Kui kasiinol pole tegevusluba või üleüldist tunnustust, ei tasu sellises portaalis mängida.
  2. Uuri kõiki makseviise ja autentimisvõimalusi – Kiirkasiinodes saab enamasti teha makseid ainult Eesti pankade kaudu, kuid isegi sel puhul ei pruugi kõik pangad saadaval olla. Mõnes kasiinos on saadaval vaid SEB, Swedbank, LHV ja Luminor, mõnes ka Coop Pank. Kui kasiino on piiranud makseviise vaid pangalinkidega, tähendab see, et paraku ei saa kasutada ei kaardimakseid ega välismaa panku (nagu Eestis populaarset Wise’i või Revoluti). Sellele lisaks võib kasiinos olla autentimiseks saadaval vaid ID-kaardi või mobiil-ID/Smart-ID lahendus, mis tähendab, et kui sul pole võimalik kasutada ID-kaardi tehnoloogiat kasiinos mängimiseks, ei pruugi selline kasiino sulle sobida.
  3. Tutvu väljamaksereeglitega – Üks peamiseid põhjuseid, miks mänguritel tekib kasiinos probleeme, on seotud väljamaksereeglitega. Igal kasiinol on oma reeglid selle osas, kui suuri summasid saab teatud perioodi jooksul välja kanda või millistel tingimustel saab väljamakseid teha. Ühtlasi võivad väljamaksed olla piiratud nende jaoks, kes on aktiveerinud mõne boonuse, ent pole täitnud boonuse läbimängunõudeid. Sellised reeglid on kirjas kasiino üldtingimustes ning hilisemate murede vältimiseks on oluline kohe alguses end viia reeglitega põhjalikult kurssi. Pane ka tähele, et mõned kasiinod võivad küsida väljamaksetelt teenustasu (ehkki kiirkasiinod seda tüüpiliselt ei tee).

Kes on aga otsinud kiiremat mängukogemust või kellel pole mahti oodata väljamakseid mitu päeva, selle jaoks on mõistlik pöörduda just Eesti kiirkasiinode poole.


Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top