fbpx
Close

Tetraeeder | Finantsteekonna õppetunnid

Avatar

Kirjutan seekord Edu Akadeemia videost tulnud idee toel seeria oma finantsteekonnast ja sellelt saadud õppetundidest. Kuna investeerima hakkasin alles sel aastal, siis alates ajast, kui oma esimese raha teenisin, on möödunud nii mõnegi noore inimese eluea jagu aastaid, ütleks isegi, et Kristi Saare võib olla umbes nii vana praegu.

Esimene palk oli 30 kopikat päevas eelkooliealisena, mille kohta Tallinna suvitajad põlastavalt arvasid, et nii palju meile küll ei maksta (koristasime oma sõbrannadega tenniseväljakuid enda tänava lõpus – saime selle töö nii, et alguses ehitasime ehitusprahist endale mängu”maja” ja siis pidime selle ära koristama ja ühtlasi pakuti meile ka seda tööd).

Soovisin sisimas raha koguda ja tegin isegi plaani, kui palju mulle koguneb, kui ma järjepidevalt töötan ja kogu aeg raha kõrvale panen, aga kurb tõsiasi oli pigem tööpäeva lõpuks raha kulutamine viimse kopikani. Nagu ka siis, kui ma kummikusse peidetuna leidsin 13 rubla, mida ma ettevaatlikult raiskasin ja omale nänni ostsin. Kõige eredamalt meenuvad mulle putkast ostetud musta notsu mäng ja nahast kaanega märkmik. Jah, mul on õnn olnud kolme valuutaga toimetada! Mõnusad sügisilmad ja veidi rahafookuse nihkumisest

Loe edasi SIIT.

Kes on Tetraeeder?

scroll to top