polar.com

Tallinna Sadamat läbivate reisijate arv kasvas, kaubamaht aga vähenes

Foto: Tallinna Sadam

2019. aasta III kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 4,3 miljonit tonni kaupa ja 3,6 miljonit reisijat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga langes kaubamaht 22,1% eelkõige vedellasti mahu languse mõjul. Reisijate arv kasvas 3,5% ja laevakülastuste arv 7,3% 2290 külastuseni. Kumulatiivne 9 kuu kaubamaht vähenes 8,3% ja reisijate arv jäi eelmise aasta tasemele.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul ei ole vedellasti languses midagi erakorralist, kuna see on eelkõige tingitud üldisest turu nõudluse langusest tumedate naftasaaduste osas seoses järjest karmistuvate nõuetega väävlisisalduse vähendamisele laevakütustes. „Konkurents vedellasti osas on jätkuvalt väga tihe ja äri projektipõhine ning  kvartaalsed mahud seetõttu volatiilsed. Vedellasti langust aitab osaliselt kompenseerida puistlasti ligi 30%-line tugev kasv,“ põhjendas Kalm.

Reisijate arv kasvas kolmandas kvartalis eelkõige Tallinn-Helsingi ja Muuga-Vuosaari liinide mõjul. Kokku suurenes Eesti ja Soome vaheline reisiliiklus 96 000 reisija võrra ehk 3,5%. Esmakordselt on eraldi liinina välja toodud ka Muuga-Vuosaari, kus Eckerö ja Tallinki poolt juunis alanud sõidukitega reisijate teenindamine on väga hästi käivitunud ja reisijate mahud on muutunud statistikas oluliseks. Eesti ja Soome kesklinnast kaugemate sihtkohtade vahel reisijad hindavad võimalust reisida soodsamalt ja vältida samas Tallinna ja Helsingi ummikuid. Kruiisiäris saavutasime juba 9 kuuga uue rekordi – 641 000 reisijat, mis on 3000 reisijat enam kui eelmisel aastal kokku. „Head meelt teeb, et soomlastest reisijate arv on taastunud ja kruiisireisijate huvi Eesti külastamise vastu on taaskord rekordiline,“ märkis Valdo Kalm.

Eelnevates põhinäitajate aruannetes kajastati Muuga-Vuosaari liini reisijaid liini “muud“ koosseisus, sh I kvartalis 10 tuh reisijat (2018 I kv: 8 tuh) ja II kvartalis 12 tuh reisijat (2018 II kv: 9 tuh).

Vaata tabelit SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga