fbpx
Close

Tallinna Kaubamaja rõõmustab aktsionäre rekordilise dividendiga

Avatar

Nagu varem välja lubatud, siis avaldas Tallinna Kaubamaja Grupp (TKM1T) esmaspäeval Nasdaq Baltic börsiteadete süsteemi vahendusel oma möödunud aasta auditeeritud majandustulemused.

Kajastasime Tallinna Kaubamaja auditeerimata majandustulemusi kuu aega tagasi ning ei hakka uuesti numbreid eraldi välja tooma. 2017. aasta auditeeritud majandusaruande leiab tutvumiseks SIIT.

Investoritele veel olulisema sõnumina teatas Tallinna Kaubamaja Grupp, et juhatuse poolt tehti ettepanek jaotada aktsionäride vahel ära veidi rohkem kui 28,1 miljonit eurot. See teeks ühe aktsia eest dividendiks 0,69 eurot.

Tallinna Kaubamajal oli eelmiste aastate jaotamata kasumi real 77,4 miljonit eurot ning 2017. aasta puhaskasumiks oli 29,8 miljonit eurot. Seega jääks pärast dividendide maksmist jaotamata kasumi jäägiks 79,15 miljonit eurot.

Tegemist oleks Tallinna Kaubamaja rekorddividendiga, viimastel aastatel on välja makstud 0,4 (2015), 0,54 (2016) ja 0,63 (2017) eurot ühe aktsia kohta.

Kasumi jaotamise otsus pannakse hääletusele aktsionäride korralisel üldkoosolekul, mis toimub 22. märtsil. Täpsem info SIIT.

Kui aktsionärid hääletavad selle ettepaneku poolt, siis dividendiõigust omavate aktsionäride nimekiri fikseeritakse 9. aprillil ning juba 10. aprillil toimub ülekanne aktsionäri pangaarvele.

Tallinna Kaubamaja Grupi (TKM1T) aktsia lõpetas esmaspäevase kauplemispäeva hinnatasemel 9,86 eurot, mis teeks hetke dividenditootluseks 7%.

scroll to top