fbpx
Close

T1 keskuse valmis saanud Pro Kapital Grupp kolis Tallinna börsi põhinimekirja

Avatar

Nasdaq Tallinna börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon otsustas rahuldada aktsiaseltsi Pro Kapital Grupp (PKG1T) taotluse lõpetada aktsiatega kauplemine lisanimekirjas ning noteerida aktsiad põhinimekirjas alates 19. novembrist.

Ettevõtte juhi Paolo Michelozzi sõnul aitab Tallinna börsi põhinimekirjaga liitumine liikuda grupi põhieesmärgi poole, milleks on kerkida Baltimaade kinnisvaraturu strateegiliseks tegijaks.

“Börsi põhinimekirjaga liitumine on üks samm sellel teel. Tehniliselt oleks me võinud selle käigu teha ka varem, kuid oleme jõudnud faasi, kus pika ja tõsise töö järel on meil käimas mitu põnevat ning suure perspektiiviga projekti,” rääkis ta börsiteate vahendusel.

“Just praegu oli selleks kõige õigem aeg. Usume, et börsi põhinimekirjaga liitumine parandab meie nähtavust ning aitab saavutada järgmiseid sihte. Jätkame oma portfoolio arendamist, mille toetamiseks on võimalikult suur likviidsus ja atraktiivsus finantsturgudel kindlasti kasuks.”

24 tegutsemisaastaga on kogunenud laialdased kogemused, mida ära kasutada uute terviklike elamurajoonide loomisel. Hetkel ootab Tallinna, Riia ja Vilniuse parimatesse piirkondadesse arendamist 300 000 ruutmeetrit kinnisvara ning aastaks 2028 on müügitulust oodatav rahavoog üle 800 miljoni euro.

Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots sõnas, et kuigi AS Pro Kapital Grupp on börsiettevõte olnud juba aastaid, on neid põhinimekirjaga liitumas näha suur rõõm: “Arvan, et Pro Kapital Grupi tiimi ambitsioonikus ja viimase aja suured teod nagu uue T1 kaubandus- ja vabaajakeskuse avamine, ainult kinnitavad ettevõtte sobivust Balti suurimate ja tuntuimate börsiettevõtete hulka.”

Ettevõtte üks mahukamaid arendusi on hiljuti avatud T1 Mall of Tallinn, mis on ainulaadne kaubandus- ja vabaajakeskus. Kokku 55 000 ruutmeetrit ostupinda ehk üle 200 erineva kaupluse pakkuvas keskuses on poodidele lisaks 7 000 ruutmeetrine meelelahutusala Super Skypark, kuhu kuuluvad Euroopa suurima batuudialaga keskus ja ronimislinnak, samuti kinokompleks ning hulgaliselt erinevaid toitlustuskohti. 2019. aasta alguses paigaldatakse hoone katusele ainulaadne vaateratas, mille sarnaseid on maailmas vaid viis ning kõik need asuvad Aasias.

Lähiaastatel jätkatakse Kristiine City elamukvartali ehitusega, kuhu tuleb enam kui 139 000 ruutmeetrit pindasid, millest müüdavaid pindasid on ca 74 500 ruutmeetrit ning renditavaid 24 000 ruutmeetrit. Üks suurimaid elamuarendusprojekte terves Baltikumis asub Tallinna kesklinnale mugavalt lähedal ning projekti oodatav lõpptähtaeg on 2027.

Lisaks valmib aastaks 2025 Tallinna südalinna lähedusse Kalaranna elamu- ja ärikvartal, mille arendatav maht on 42 500 ruutmeetrit. Sellest müüdavaid pindasid on ca 23 000 ruutmeetrit ning renditavaid ca 9 500 ruutmeetrit.

Lätis arendab AS Pro Kapital Grupp Kliversala kvartalit, mis paikneb Riia kesklinnas Daugava jõe kaldal. Väga hea asukohaga ala planeeritav maht on 61 000 m2 ning sellest müüdavaid pindasid on ca 43 000 m2. Projekt valmib plaanide kohaselt 2027. aastal.

Šaltinu Namai on ettevõtte poolt Leetu kavandatud unikaalse asukohaga vaikne ja turvaline elamupiirkond. Projekti esimene faas on lõpetatud ning peaaegu väljamüüdud. Valmimas on järgneva etapi neli maja. Teise faasi arendatav maht on kokku 18 500 m2, millest müüdavaid pindasid on ca 14 000 m2. Vilniuse vanalinna serval asuva uhiuue piirkonna oodatav lõpptähtaeg on 2022. aasta.

Pro Kapital Grupp (PKG1T) on Tallinna börsil noteeritud olnud 2012. aasta lõpust ning nende ridade kirjutamise hetkel maksab aktsia 1,71 eurot. Aastatel 2015-17 jäi väärtpaberiga kauplemise käive 0,46-0,78 miljoni euro vahele. 2014. oli kauplemiskäive kordades suurem, koguni 1,81 miljonit eurot. Käimasoleval aastal on praeguseks hetkeks käivet tehtud 0,65 miljoni euro väärtuses.

scroll to top