fbpx
Close

Swedbanki uuring: 40% Eesti peredest on olnud hiljuti rahalistes raskustes

Avatar

Eesti Panga muuseumis toimub neljapäeval, 11.jaanuaril kell 17:00 avalik loeng, kus Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets räägib Eesti elanike finantskäitumisest. Loeng on huvilistele tasuta, kuid osalemiseks on vaja end registreerida.

Swedbanki rahaasjade teabekeskuse uuringu põhjal joonistub Eesti elanike majanduslikus käitumises järgmine muster: eestlane elab pigem palgast palgani, ei oma piisavalt sääste, korraldab oma rahaasju vaid mälu järgi ning ootab tulevikus riigilt ebarealistlikult suurt pensioni, kirjutab Eesti Pank oma pressiteates.

Ligi 40 protsenti Eesti peredest on viimase aasta jooksul olnud rahalistes raskustes. 92 protsenti peredest korraldab rahaasju vaid mälu järgi, ilma muid abivahendeid kasutamata. 25 protsendil peredest säästud puuduvad või on väiksemad, kui läheks vaja ühe kuu jooksvate kulutuste katmiseks. Pension peaks Eesti elanike arvates moodustama aga keskmiselt 74 protsenti pensionieelsest palgast. Samas ei tea 77 protsenti elanikkonnast, et pensionisüsteemi kaks esimest sammast annavad kokku vaid 40 protsenti pensionieelsest sissetulekust. Avalikul loengul käsitletakse neid teemasid pikemalt.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarjas „Raha ja väärtused“, millega Eesti Panga muuseum pakub võimalust kaasa mõelda selle üle, kuidas suhestub raha kui väärtus muude inimese jaoks oluliste väärtustega.

Palume huvilistel registreeruda loengule hiljemalt 10. jaanuari hommikul e-kirja teel aadressil muuseum@eestipank.ee või telefonil 668 0760.

2018. aastal on loengusarjas tulemas veel järgmised loengud:

15. märtsil kell 17 „Kui kallis on sularaha?“ Rait Roosve, Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja
19. aprillil kell 17 „Enne eurot. Rahaliidud läbi ajaloo“ Ivar Leimus, ajaloolane

scroll to top