fbpx
Close

Robottolmuimeja – luksus või investeering?

Avatar

-Robottolmuimeja | Foto: © Getty Images Signature via canva.com

Alatihti räägitakse tõhususest ja oma aja väärtustamisest. Üks võimalus, kuidas aega kokku hoida, on teha seda erinevate kodutööde arvelt. Kas ost on seda ikka väärt? Kas robottolmuimeja või mõni teine koduseade on investeering või puhas luksus? Uurime lähemalt!

Robottolmuimeja: aja ja vaeva sääst või mitte?

Üks peamisi väärtuseid, mida robottolmuimeja juures tasub ära märkimist, on ajaline võit. Olenevalt kodu suurusest võib põrandate koristamine võtta alates paarikümnest minutist kuni paari tunnini. Samal ajal saaks aga teha midagi muud: puhata, täiendada oma teadmisi või töötada. 

Paljud teisedki kauem turul olnud koduseadmed on aidanud hoida kokku palju aega. Nagu näiteks pesukuivatid ja pesumasinad – kas kujutad ette, et kõik linad ja riided tuleks ise pesta ja õue kuivama viia. Pesukuivatid ja -masinad aitavad hoida kokku tegevuste pealt, milleta me ei saa, aga mille alla pole mõistlik väga palju aega panna. Kas robottolmuimeja on sellega võrreldav? Eks see ole juba iga inimese enda otsustada!

Liikudes siit edasi, on oluline ka see, milline on tulemus ja mõju sinule endale. Robottolmuimeja võib olla kasulik kodus, kus on palju lapsi ja lemmikloomad. Elutegevuse tagajärjel tekib mustus ja tolm, mis võib mõjutada allergikute hingamisteid. Mida korrapärasemalt ja tihedamalt on toad koristatud, seda parem on seal kõigil olla, olenemata sellest, kas sul on tolmulestade vastu allergia või mitte. Puhas kodu on ikka parem!

Kujutad ette kogu seda aega, kui peaksid põrandaid puhastama mitu korda nädalas? Mida küll kõike saaks selle ajaga teha? See on aeg sinu enda jaoks, olgu siis selleks töö tegemine, puhkamine, uute teadmiste omandamine või oma kallimatega aja veetmine. Oluline on defineerida, millised on need tegevused, mis sulle meeldivad ja sulle kasu toovad. Kasu puhul ei saa alati rääkida rahast, vaid ka rahas mitte mõõdetavast nagu emotsioonidest ja paljust muust.

Kokkuvõttes ei saa öelda üht või teist. See, kas robottolmuimeja on luksus või mitte, sõltub sinust endast. Kui sa armastad koristamist ja tunned, et see on lausa meditatiivne, siis ehk pole robottolmuimeja sinu jaoks, sest saad koristades aja maha võtta, mõtteid puhata ja end liigutada. Kui on aga vastupidi, siis tasub kaaluda selle soetamise peale – tõenäoliselt teenid raha kiirelt tagasi ja hoiad kokku kasvõi ebameeldivate tegevuste pealt, mis sinus stressi tekitavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top