fbpx
Close

Rahapuu blogi | Sama intress, kuid erinev risk

Avatar

Mõned päevad tagasi sain sõnumi, mis kutsus pakiautomaadist pakki võtma. Lähemal uurimisel selgus, et Peenjoogivabrik Nudist saatis pudeli vahuveini põhjusel, et investeerisin väikese summa Nudisti rahastuskampaanias. Veel kümme aastat tagasi ei osanud meist keegi arvata, et tulevikus on mikroinvesteeringuid võimalik nii laia ampluaaga nagu seda täna on võimalik teha. Sealhulgas investeerida väga väikeste ettevõtete omakapitali (nt Siidrikoda, Peenjoogivabrik nudist), rahastada arveid, finantseerida tagatiseta tarbimislaene või anda kinnisvara tagatisel laenu.

Me kõik tunnetame ühisrahastuse positiivset mõju: investeerides raha otse inimestesse võidavad investorid, tarbijad ja majandus tervikuna. Vähemalt täna, kui majandus kasvab ligi 5% kasvutempos ja tagasimaksmisel probleeme esineb pigem vähe. Mis aga juhtub siis, kui majandus ree pealt maha kukub?

Riskide peale peaks iga investor pidevalt mõtlema. Investeerimises ikka öeldakse, et investeeri vaid seda raha, mida oled valmis osaliselt või täielikult kaotama. Investeerimine on seega riskide võtmine, seda kas kontrollitult või kontrollimata.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top