fbpx
Close

Rahapuu blogi | Lendo kasum I kvartalis 2018 oli 1,5 miljonit eurot

Avatar

Mintoses tegutseva Gruusia laenukontori Lendo käesoleva aasta esimene kvartal õnnestus hästi. Isegi nii hästi, et taaskord käivitati cashback kampaania põhiturult ostetud ja vähemalt 9 kuuse kestvusega laenudele 1,5% ulatuses. Kampaanias osalemiseks tuleb jällegi ennast kirja panna.

Esimeses kvartalis teeniti 4,1 miljonit eurot intressitulu. Maha tuli arvata 1,2 miljonit intressikuludena ning 1,8 miljonit kanti problemaatiliste laenude arvele. Samuti tehti 0,75 miljoni ulatuses administratiivkulutusi, s.h. turundus. Plusspoolele kanti 1 miljoni euro ulatuses tulu valuutakursi muutustest ning seega oli esimese kvartali kasumiks ligi 1,5 miljonit eurot.

Esimese kvartali jooksul laenati klientidele veidi enam kui 90 miljoni eurot, kusjuures laenuportfellist 92% on graafikus ning 8% viivises. Gruusia finantskultuur on lihtsalt sedavõrd tugev, et võlgu jäämist ühiskondlikult mõnevõrra taunitakse. Kõrged intressimäärad ja hea maksedistsipliin tähendasid head kasumit välismaise päritoluga laenufirmadele, mistõttu otsustas Gruusia valitsus regulatsioone 2017. aastal kehtestada. Selle tulemusel on ühe maksega kiirlaenud turult sisuliselt kadunud ning neid asendab pikema graafikuga laenutoode.

Lendo portfellis on kiirlaenude osakaal kukkunud 2016. aasta 78% pealt juba 16% peale 2018. aasta esimeses kvartalis. Samal ajal on pikema graafikuga laenude osakaal kasvanud 22% pealt 84% peale.

Loe edasi SIIT.

Mis on Rahapuu blogi?

scroll to top