Playtech on Eesti juurtega ettevõte, mille loojaks on Küprose-Iisraeli päritolu ettevõtja Teddy Sagi. Ettevõte sai alguse 1999.aastal Tartust, kus välismaalasest visionäär soovis kokku tuua mängude, online ja ettevõtlusega seotud isikud ja harrastajad. Üheks põhieesmärgiks Playtechi loomisel oli asjaolu, et konkurents puuduks.
Tegemist ei ole lihtsa starburst mängu teenuspakkujaga. Tegemist on kogu hasartmängurlus tööstuse enda alla haarava ettevõttega, mis keskendub unikaalsele visuaalsele eesmärgile. Ainuisikuliselt idee algatajana valis Teddy oma startup kodukohaks Tartu ja Eesti, kus interaktiivne ja veebipõhjal ettevõtete loomine oli juba varakult Euroopas hoo sisse saanud just peale riigi iseseisvumist 1991.aastal.
Lisaks soovis Teddy, et tema tiimi kuuluksid ka inimesed kes soovivad arendada ainulaadset võimalust hõlmata enda alla multimeedia, mängumaailma ja tehnoloogiaga seotud ajugeeniused ehk spetsialiseerunud oma ala valdajad. Eestlastest kaasati enim Rain Kivisik ja Lauri Kikerpill. Mõlemad mehed aitasid kaasa luua tarkvarafirma loomisel, mis nüüdseks vallutab maailma hooga ning teenib aastas üle 200 miljoni puhast kasumit.
Firma arenedes ning selle turuväärtuse kasvamise järel hakkasid ettevõtte suunas huvi äratama välisinvestorid, kes olid lummatud selle unikaalsest ülesehitusest ning populaarsusest ettevõtetega seotud ringkondades.
2021.aasta lõpuks on Playtech suutnud sõlmida kaks suurt lepingut maailmatasemel ettevõtetega, kes tunnevad huvi Playtechi enda ja selle alt eraldatud finantsosakonna ostu vastu. Kõigi eelduste kohaselt, tõmbas müügi käima just selle firma enda puhas väärtus ning kasvu portfolio, mille põhjal ennustatakse mõlema divisioni edasiarengut vaid tõusu suunas. Playtechi soovib osta Austraalia firma Aristocrat Leisure ja seda 3,2 miljardi dollari väärtuses. Playtechi finants börsidivisjon müüakse Golpherile 250 miljoni dollari eest.
Kulunud on 22 aastat, et firma leiaks uue omaniku, ning nüüdseks on selle väärtus kordades suurem kui seda oli 10 aastat tagasi. Mitmed firmad on 22 aasta jooksul avaldanud soovi ettevõte enda alla haarata, kuid firma enda juhatus on siiski otsustanud tegeleda ainuomandina ning müügist on keeldutud.
Finalto, ehk Playtechi hetkeline enim väärtuslik osakond, sai müüdud edasi Golpher Investeeringule eesmärgiga kindlustada rahaline liquid ettekanne ning kindlustada tagamaa tuleviku ees. Golpher siiski omab vaid 4.97% Playtechi oma osakutest ning ei kuulu ainu omanike hulka täies ulatuses.
Varasemalt on Eesti idufirmasid samuti soetanud suurettevõtted mujalt maailmast. Näiteks võib kindlasti tuua Skype, mis kuulub nüüdseks Microsofti alla.