fbpx
Close

Mogo edastas oma suurepärased finantstulemused investoritele “karjudes”

Avatar

Foto: Mogo

Peamiselt autolaenudele keskendunud finantsettevõte Mogo avaldas hiljuti börsiteate vahendusel oma tänavuse esimese poolaasta finantstulemused ning käis välja ka teise poolaasta eesmärgid.

Ettevõte ise oli oma tulemuste üle tõenäoliselt väga uhke, kuna börsiteate ülipikas pealkirjas kasutati eranditult suurt tähte ning info “karjuti” lugejale välja sellisel kujul: “MOGO FINANCE WITH RAPID GROWTH IN FIRST HALF OF 2018 – LAUNCH OF NEW OPERATIONS AND CONFIRMED OUTLOOK.”

Esmalt toob Mogo oma börsiteates välja firma viimase aja edusammud. Näiteks suudeti ärimahtu kasvatada, kui välja antud laenude maht kasvas umbes 73%. Kliendibaas kasvas umbes 10% ja on nüüd ca 104 000 inimest. Edukalt siseneti Valgevene turule ning stabiilset kasvu jätkati 2017. aastal avatud turgudel Bulgaarias, Rumeenias ja Moldovas. Finantspoole pealt tõi Mogo välja selle, et intressitulu kasvas koguni 52,6%, ulatudes 26,4 miljoni euroni.

Eesti väikeinvestorile on Mogo tegemised ilmselt kõige rohkem tunda andnud Mintose ühisrahastusplatvormi kaudu, kus Mogo ostis suure osa oma laene tagasi ning andis need uuesti välja tunduvalt madalama intressiga. Blogija Elunaut on sellest kirjutanud SIIN.

Põhjuseks oli Frankfurti börsilt võlakirjade näol kaasatud 9,5% intressiga 50 miljonit eurot, mis lubas ettevõttel optimiseerida oma finantskulusid ehk tõmmata näiteks ühisrahastuses investoritele makstavaid intresse jõuliselt alla. Mogo enda info kohaselt osteti tagasi kolmandik Mintose laene, mille keskmine intress oli 13,2%.

Mogo eesmärgiks on suurendada oma jalajälge veelgi ning tõusta Euroopas juhtivaks kasutatud autode laenupakkujaks. Veel 2018. aastal on plaanis siseneda Ukraina turule ning edasi plaanitakse minna ka Kesk-Aasia turgudele.

Mogo 2018. aasta esimese poolaasta raportiga saab tutvuda SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top