fbpx
Close

Mis on Portfell X?

Avatar

Portfell X nime taha peitub välismaal elav 20-ndate eluaastate lõpusirgele jõudnud Eesti noormees, kes on juba poisikesest peale tundnud huvi numbrite vastu ning kasinuses peitub tema jaoks teatav ilu. Säästmine on olnud osa tema isiksusest ning aastatega on ta suutnud kõrvale panna ka mõned sandikopikad. Ta armastab elada ja elu enda jaoks tähendusrikkaks teha. Veel nimetab ta ennast natukene koonerdajaks ja veidikene hedonistist laristajaks.

Ankeet

Nimi: Portfell X

Hüüdlause: …teekond rahalisse sõltumatusesse

Lühitutvustus: Olen 20’ndate eluaastate lõpusirgele jõudnud noormees, kes on juba poisikesest peale (mitte et ma hetkel oleksin suur alfaisane) tundnud huvi numbrite vastu. Kuna kasinuses peitub minu jaoks teatav ilu, siis on säästmine olnud osa minu isiksusest ning aastatega olen suutnud enesele teadmata kõrvale panna ka mõned sandikopikad.

Otsustasin masinavärgi käima tõmmata ja alustada käesoleva blogiga, et oma finantsolukorral paremini silma peal hoida ning selgelt teadvustada, mis rahakotis parasjagu toimub. Selleks on mulle kindlasti palju indu andnud erinevad tublid noorhärrad ja -prouad, keda on viimastel aastatel Eesti investeerimisblogide maastikule ilmunud nagu seeni pärast vihma.

Leian, et selline tegevus [investeerimise ja säästmise dokumenteerimine] on tervislik ja motiveeriv nii kirjutajale endale kui ka võimalikele lugejatele. Elu tuleb osata nautida, kuid olemasolevate ressurssidega peab samuti oskama arukalt ringi käia. Raha ei ole kindlasti elus primaarne, kuid olles osake tänapäevasest ühiskonnast, siis on see ressurss, mis võib pakkuda teataval määral vabadust. Rikas ja sõltumatu ei ole see, kes palju kulutab, vaid see, kellel on potentsiaal kulutamiseks. Minu eesmärk on olla sõltumatu. Sõltumatu tööandjatest, sõltumatu sotsiaalabist ja riiklikest pensionitest.

Olen alles algaja, nii et kui keegi külla satub, siis ootan alati soovitusi, parandusi, tagasisidet ja diskussiooni.

LOE BLOGI

(Aprill 2018) Säästmisest. Miks tasub säästa? (634)

scroll to top