fbpx
Close

Mis on Hammocks in the Wind?

Avatar

Foto: Hammocks in the Wind

Ornella Jõgi on reisi-ja finantsblogija. Tema eesmärgiks on avastada maailma ja elada finantsvabalt, selleks loobus ta palgatööst ja alustas investeerimisega. Blogija investeerimisportfellis leidub nii Eesti ja USA aktsiaid, ühisrahastust kui ka kinnisvara. Lisaks portfelli numbritele jagab ta muljeid oma reisiseiklustest ning nippe kuidas reisida väikese eelarvega.

Ankeet

Nimi: Ornella

Hüüdlause: Reisides ja elu nautides finantsvabaks

Lühitutvustus: Ma olen Ornella. Digitaalnomaad ja finantsvabaduse poole pürgija. Minu kinnisideeks on reisimine ja uute seikluste otsimine. Olen hingelt rändur ja miski ei hirmuta mind rohkem kui kontoritööl vangis olemine. Otsustasin ammu, et ma ei kavatse elada elu mingi suvalise bossi käske täites ega igapäevaselt kurvalt puhkuseni jäänud päevi lugedes. Olen alati tahtnud VABA olla – ühiskonna loodud reeglid ja ootused ei lähe mulle korda.

See kõik ei olnud aga nii kerge, sest karjääriredeli tippu jõudmine kõlas ahvatlevalt. Kuna armastan elukestvat õppimist, teadust ja loodust, siis plaanisin teha doktorikraadi mõnes maailma tippülikoolis. Oleksin põhimõtteliselt enda boss. Kuid kui aeg oli öelda ”jah”, ei suutnud ma vabadust käest anda.

Kuna mul on alati mitmeid kirgi ja mul hakkab ühe asjaga tegeledes talumatult igav, siis tegelesin õppimise kõrvalt investeerimise, äri ja tõlkimisega. Nägin, kui äge on digitaalnomaadi elu ja kui inspireerivad on teised digirändurid. Samuti mõistsin, et bioloogi ja teadlasena töötades elaksin teiste tippspetsialistidega võrrelded ”vaesuses” kuni karjääriredelil päris tippu tõusen (15 aasta pärast?). Nii kaua ei suutnud ma elu sees oodata.

Lahenduseks oli saada finantsvabaks – parandada passiivse sissetulekuga enda finantsolukorda, et ma ei sõltuks kunagi palgast ja ei tunneks ennast vaese teadlasena.

Otsustasin elult kõik võtta, elada reisi- ja finantsblogijana ning lähitulevikus finantsvabana elu nautida. Doktorikraad jääb kunagi hobi korras tegemiseks…

Tahan blogiga näidata, et finantsvabadus ja digitaalnomadism on kõigile kättesaadavad ja vaid valikute küsimus. Maailmas ringi rändamine ei pea olema kallis, hoopis vastupidi, väikse rahaga reisimine võimaldab paremini kohalikku kultuuri kogeda.

Nüüd reisin digitaalnomaadina mööda maailma, inspireerin teisi kontoritööst loobuma ja finantsvabaduse poole pürgima ning üritan kirjutamise, annetamise, vabatahtliku töö ja investeerimise läbi maailma parandada ja loodust aidata.

Blogi finantsosas avaldan kõik investeerimisportfelli numbrid. Investeerin kinnisvarasse, ühisrahastusse ja Eesti ning USA aktsiatesse. Prioriteediks on passiivne sissetulek, et saaksin sellest ka praegu elada ja reisida.

Blogi reisiosas räägin enda seiklustest. Reisin väikse eelarvega ja otsin erakordseid elamusi. Viimase kahe aasta jooksul olen käinud muuhulgas Hondurases, Guatemalas, Belize’is, Mehhikos, Peruus, Kolumbias, Boliivias, Sri Lankal, USAs ja kümnetes Euroopa riikides.

Igasugustest juhtumistest puudu ei jää! Esimesena tulevad näiteks meelde Guatemalas ilma rahata kinni olemine, maailma mõrvapealinna bussijaamas üksinda läpakaga töötamine, Hondurases meelerahutuste ajal kinni jäämine ja Kesk-Ameerika kõrgeima tipu vallutamise järel enda külakoerte eest puutoigastega kaitsmine.

LOE BLOGI

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top