fbpx
Close

MinuRaha | Finantskelmid ähvardavad inimesi ka füüsiliselt

Avatar

Foto: Pixabay

Aina enam inimesi langeb läbi psühholoogilise töötlemise finantskelmide ohvriks. Kuid nüüd on kelmid asunud inimesi telefonis ka füüsiliselt ähvardama, selgub Finantsinspektsiooni podcastist.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer nentis podcastis, et pettused on olnud meiega ajalooliselt juba pikka aega ning on loomulik, et need ajas muutuvad. “Ameerikas oli eelmisel aastal näiteks üks suurimaid pettuseid nn covidi-pettus, kus meelitati inimestelt välja nende sotsiaalkindlustuse number ja võeti välja töötuskindlustushüvitis,” märkis Tammer.

Vaatamata Finantsinspektsiooni ja politsei heale teavitustööle ei taha kelmuste ohvrite arv Eestis paraku langeda. Pigem vastupidi. Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juhi Leho Lauri sõnul on lisaks tavapärastele “kõned pangast” skeemidele lisandunud uuemad trendid, kus inimestelt nende isikuandmed ja kontoinfo kätte saades võetakse nende nimele kiirlaene ja avatakse kontosid erinevates pankades. “Summad on vahemikus  2000 -10 000 eurot. Need rahad kantakse Eestist välja,” rääkis Laur.

Loe edasi SIIT.

Mis on MinuRaha?

scroll to top