fbpx
Close

MinuRaha | Finantsinspektsiooni hoiatusteated aitavad tarbijaid pettuste eest kaitsta

Avatar

Foto: Pixabay

Finantsinspektsioon aitab finantsteenuste tarbijatel kaitsta end pettuste eest, avaldades oma veebilehel hoiatusteateid nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidus tegevusloata tegutsevate ettevõtete, peamiselt investeerimisteenuste pakkujate kohta. Mullu oli selliseid teateid 1610 ehk ligi viiesaja teate võrra enam kui aasta varem. Neist kaheksa koostati ja avaldati Finantsinspektsiooni algatusel.

Finantsinspektsioon koostas ise hoiatusteated enamasti seoses välismaiste teenusepakkujatega, kel puudus õigus Eestis teenuseid osutada, aga kes seda tegid, pakkudes internetis näiteks mõnda „suurepärast“ investeerimisvõimalust. Kaks hoiatusteadet puudutasid ka seadusliku investeerimisühingu kaubamärgi õigusvastast või sellega analoogse sümboolika/nime kasutamist.

Tegevusloata ettevõtete kohta info levitamisel teevad Euroopa järelevalveasutused koostööd, avaldades hoiatusi ka teiste riikide ettevõtete kohta. Hoiatus- ja selgitustöö kõrval teeb Finantsinspektsioon kuriteoteateid politseile. Seda peamiselt juhul, kui arvatav kelm tegutseb Eestis või kui tal on seos Eestiga. Finantsinspektsioon koostas 2022. aastal tegevusloata investeerimistegevusega seoses ühe kuriteokaebuse.

Loe edasi SIIT.

Mis on MinuRaha?

scroll to top