polar.com

MinuRaha | EBA aruandes märgiti ära kolm Eesti finantshariduslikku algatust

Pixabay

Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) avaldas esimest korda finantsharidusteemalise aruande, mis käsitleb Euroopa Liidu liikmesriikide enam kui 80 algatust finantshariduse edendamiseks aastatel 2016-2017. Eestiga seoses märgiti ära kolm algatust, millest silmapaistvamaks on rahaasjade korraldamise käsiraamat „Finantsaabits“.

EBA mahuka ülevaate järgi on kahel eelneval aastal enim ehk seitse algatust finantshariduse süvendamiseks teinud Iiri, Portugal, Slovakkia ja Rootsi. Näiteks loodi Iirimaal veebipõhine tarbijate nõustamise rakendus ning Slovakkias koostati õpilastele finantsteenuste teemaline töövihik. Portugalis aga korraldati jalgpalluritele finantsalaseid koolitusi ning Rootsis arendati välja finantshariduslik programm pensionäridele. Nende järel kuue algatusega Belgia on muu seas loonud maksekonto simulaatori, mille abil saavad kooliõpilased vajalikke teadmisi maksekontoga seotud toimingutest.

Eesti paistab teiste riikide seas silma finantsteemalise teatmiku „Finantsaabitsa“ avaldamisega nii paberkujul kui ka e-raamatuna. Lisaks on aruandes välja toodud Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni ühiselt korraldatavad perepäevad ning haridusasutustes läbiviidavad finantsteemalised loengud.

Loe edasi SIIT.

Mis on MinuRaha?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga