fbpx
Close

Milliseid juhtimisomadusi vajab tulevik?

Avatar

Oleme läbi ajaloo näinud juhte, kes innustavad teisi oma unistusi järgima. Tiivustavate juhiomadustega inimesi võib kohata nii poliitikas, kultuuris, muusikas kui ka meelelahutuses. Nii näiteks oleme aastate jooksul saanud väärtuslikke õppetunde nii Michelle Obama, Greta Thunbergi, Miuccia Prada kui ka Taylor Swifti juhiomaduste kohta.

Hispaania Kuningliku Akadeemia (RAE) määratluse kohaselt on juht „isik, kes suunab või juhib erakonda, sotsiaalset rühmitust või muud kollektiivi“. Seejuures ei maksa segamini ajada juhti ja ülemust, sest viimane tegeleb ka delegeerimise, planeerimise ja korraldamisega. Juht seevastu läheb sellest kaugemale ja motiveerib meeskonnaliikmeid ise otsuseid langetama või erialaselt arenema.

Erinevalt ülemusest inspireerib juht enda ümber olevaid inimesi läbi väärtuste nagu distsipliin, püsivus, ausus, intelligentsus ja hästi arenenud emotsionaalne intelligentsus. Juhiks olemine nõuab pingutust. Suured juhid ei sünni üleöö. Kas soovite olla oma töömeeskonna juht? Me õpetame teile, kuidas selleni jõuda! Tulevikujuhte iseloomustavad järgmised omadused

Emotsionaalne intelligentsus
Hea juht ei arene mitte ainult erialaselt, vaid jälgib, et ka tema emotsioonid oleksid tervislikud ja stabiilsed. Analüüsides emotsioone, nagu viha, frustratsioon, stress ja muud, suudavad juhid paremini toime tulla ettenägematute olukordadega.

Oskus probleeme lahendada
Inimesed on varmad täitma hea juhi korraldusi, seega peab juht suutma lahendada esilekerkivaid ootamatusi. Hea juht suudab probleeme lahendada tõhusalt ja ausalt ning teha seda viisil, mis on kasulik meeskonnale.

Empaatia
Hea juht suudab panna end teiste olukorda. Empaatiline inimene suudab aru saada teiste inimeste tunnetest ja samastuda sellega, mida nad läbi elavad. Empaatia on omane nii heale juhile kui ka suurepärasele inimesele.

Vastupidavus
Meeskondi ei oleks vaja juhtida, kui ei esineks olukordi, mida pole võimalik kontrollida. Siin tulebki mängu vastupidavus ja oskus probleemidega toime tulla. Ka juhid peavad teinekord raskustele alla vanduma, aga oskus uuesti püsti tõusta ja eesmärkide suunas rühkida on see, mis ümbritsevaid inimesi tõeliselt innustab

Sunday Marketplace’is on ruumi igaühe jaoks. Tutvuge vabade töökohtadega meie LinkedIni lehel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top