fbpx
Close

Miks mõne blogija pliiats on teravam kui teise oma?

Avatar

Foto: Pixabay

Rahajutud.ee veebisait sai tänavuse aasta 1. jaanuaril kahe aastaseks ning selle aja jooksul on oluliselt muutunud ka kohalik finantsblogide maastik. Paljud kirjutajad on lõpetanud, mitmed uued tulijad on jõudnud alustada ja juba ka ära vajuda ning üksikud tegijad on jätkuvalt elus ja aktiivsemad kui kunagi varem.

Kes mudib suunda?

Rahajutud.ee lehte alustades olid kõige tuntumad blogijad Jaak Roosaare, Kristi Saare ja Madis Müür. Mäletan hästi, kuidas sellelt kolmikult blogipostituste refereerimiseks luba saades valdas mind suur rõõm, kuna vastasel juhul poleks Rahajutud.ee portaal ilmselt kunagi sündinud. Rahakratt eksisteeris, kuid julgen väita, et polnud veel nii meinstriim nimi kui praegusel hetkel.

Esimesena mainitud kolmiku kuulsus on aastatega tõusnud ning nendest on saanud valdkonna arvamusliidrid ja eestkõnelejad ka laiatarbemeedias. See tähendab, et nende enda blogis on postitused jäänud pigem harvemaks. Rahakratt on seevastu olnud väga produktiivne ning oma piiripealse huumoriga tõusnud finantsblogide maailma vaieldamatuks staariks.

Uued tulijad ja loobujad

Arvestatav hulk varasematest aktiivsetest blogijatest on tänaseks kirjutamise lõpetanud. Tundub, et paljudel läks esialgse investeerimismaailma avastamisega tekkinud kirjutamistuhin üle. Jääb vaid loota, et blogi kirjutamine küll lõpetati, aga investeerimisega tegeletakse ikkagi edasi. On ka teine äärmus. Nimelt blogijad, kes enam ei kirjuta või kirjutavad varasemast oluliselt vähem seetõttu, et palju jaksu ja aega kulub näiteks ettevõtlusele ja kapitali kasvatamisele. Loomulikult on ka lapsed mängus, keda on kured finantsblogijate peredesse järjest rohkem toonud.

Kui Rahajutud.ee portaali alguspäevil võtsime ise kõikide blogijatega ühendust ja palusime luba nende postituste refereerimiseks, siis nüüd kirjutavad uued alustajad meile ise. Kui vahepeal oli üks pikem periood, kus uusi blogijaid sisuliselt peale ei tulnud, siis viimasel ajal on järjest uusi alustajaid meile endast teada andnud.

Soovituskoodid rikkusid valdkonda

Alates sellest, kui erinevate ühisrahastusportaalide soovituskoodid on läinud äärmiselt populaarseks ja sellest on saanud omaette “tööstusharu”, siis on näha, et uued blogijad on alustanud kirjutamist just sooviga tulu teenida. Kui juba esimesel postitusel on “aukohal” soovituskoodid ja nende esiletoomiseks on kõige rohkem vaeva nähtud, siis kahetimõistmist pole.

Puhtalt vaid raha teenimisest alustatud blogid on aga enamasti kiirelt ja kurvalt lõppenud. Heal juhul paar kuud tegutsetakse ja seejärel jääb kirjutamine soiku, kuna loomulikult ei hakka soovitusrahad algajal blogijal koheselt massiliselt peale pritsima. Selle tõdemuse peale pettutakse ja lõpetatakse blogimine sama kiiresti, kui seda alustati.

Kuningas Rahakratt

Just Rahakratt on põhjus, või kui tahate, siis lausa “süüdlane”, et paljudel investeerimisega algust teinud inimestel tekib kihk kohe hakata ka blogi pidama. Kui lugeda Rahakrati ülevaateid, kuidas soovituskoodidest jookseb tänaseks päevaks sadu ja sadu eurosid passiivset tulu sisse, siis loomulikult tahaks ju ise ka.

Aru ei saada aga sellest, et Rahakratt oli mitu aastat pakkunud haaravat materjali ja sellega ehitanud üles oma lugejabaasi, kuni lõpuks esimesed eurod soovitusraha teenis. Aga nagu ikka, paljud inimesed tahavad kohe ja palju. Rahakratt tahab ka palju… või veel rohkem, aga ta vähemalt blogi kirjutades mõistis, et kohe pole see võimalik. Tehke järgi või makske kinni!

Mis saab edasi?

Tänu Rahajutud.ee veebilehele on tänasel päeval uutel alustajatel oluliselt kergem oma blogile kohe lugejad taha saada. Varem oleks paljud suure entusiasmiga kirjutajad alustanud, mõne postituse kirjutanud ja siis vaikselt unustusehõlma vajunud. Praegu on aga ideaalne võimalus lendstardist kohe minema saada ning hakata samm-sammult Rahakratile liginema.

Aga siinkohal kasutan võimalust ja panen värsketele blogijatele südamele, et kohe esimese postitusega ei tasu Rahajutud.ee kollektiivile kirjutada. Nähke veidi vaeva, proovige esialgu oma jõududega blogile elu sisse puhuda ja alles siis, kui teatav ajalugu on olemas, võtke meiega ühendust.

Siim Semiskar
Rahajutud.ee peatoimetaja


NB! 2020 aastal proovime Rahajutud.ee veebilehe arengus teha uue sammu. Mis täpsemalt hakkab juhtuma ja kui suure kvaliteedihüppe jaoks saab ressurssi olema, selgub aasta jooksul. Kui tahad nõu ja/või jõuga meid aidata, siis võta palun ühendust meiliaadressil siim@rahajutud.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top