fbpx
Close

Miks Baltic Horizon Fundi osaku hind järjest madalamale on langenud?

Avatar

Tallinna ja Stockholmi börsil noteeritud Baltic Horizon Fundi osaku hind on olnud alates sügisest järjepidevas langustrendis ning kaupleb tublisti alla omaväärtust (NAV). Mis on selle põhjused, et fondiosaku hind on pikemat aega NAV-ist kaugenenud?

Aprilli esimesel nädalal langes Baltic Horizon Fundi ühe osaku hind Tallinna börsil 1,25 euro peale, käies kauplemispäeva siseselt korraks ära veel madalamatel tasemetel. Seejuures on fondi poolt viimati arvutatud osaku omaväärtuseks 1,3784 eurot.

Fondijuht Tarmo Karotam kommenteeris portaalile Rahajutud.ee: “Oskan vaid öelda, et kui (fondil) on 4000+ investorit, siis ühele on see olnud müügi, teisele arbitraaži ning kolmandale hea ostukoht. Samuti, turul on meie tehtud avalike pakkumiste tulemusel kaks korda rohkem osakuid kui aasta tagasi, seega, osakute pakkumine on olnud suur.”

Karotam kinnitas veel, et kindlasti tehakse selles vallas tööd edasi, et tutvustada fondi ja selle strateegiat suuremale ringile investoritele.

Ka hiljuti Äripäeva raadios külas käies sõnas ta, et hiljutine pidev fondiosakute avalik pakkumine on olnud nii suur, et kõik soovijad on saanud need kätte ning turul on hind seetõttu langenud. Avaliku pakkumisega mõnda aega nüüd raha kaasata plaanis pole, kuid alles hiljuti teatati institutsionaalsetele investoritele suunatud võlakirjade emissioonist, mille väärtus on kuni 30 miljonit eurot.

Sotsiaalmeedias on ka väikeinvestorid arutanud põhjuseid, miks fondiosaku hind NAV-i suhtes järjest langenud on ning ühe põhjusena tuuakse välja see, et keegi suure positsiooni omanik on olnud müügipoolel ja lükanud sellega hinda alla.

Lisaks on avaldatud ka imestust, et Baltic Horizon kaupleb Tallinna börsil selgelt alla NAV-i, samas aktsiate nimekirjas olev EfTEN-i III kinnisvarafond jällegi kindlalt NAV-ist kõrgemal.

Ühe sotsiaalmeedias poolnaljaga tehtud kommentaari alusel on selle põhjuseks fakt, et Baltic Horizon Fund on Nasdaq Baltic veebilehel Fondide kategoorias ning keegi ei oska seda sealt lihtsalt leida.

Baltic Horizon Fund korraldas esmaspäeval ka 2017. aasta tulemusi tutvustava webinari, kus ühe küsimusena kerkis üles ka fondi poolt investoritele tehtavate väljamaksete suurus tulevikus. Küsiti otse, kas võib eeldada samas suurusjärgus intressimaksete jätkumist.

Karotam valis hoolega sõnu, et mitte börsireegleid rikkuda ning sõnas lõpuks: “Investorid peaksid vaatama meie 2017. aasta lõpu seisu kinnisvaraportfelli ning mõistma, et 2018. aastal saab kogu portfelli renditulu olema tugevam. Dividendipoliitika järgi teeme väljamakseid igas kvartalis ja ma olen kindel, et saab olema investorite jaoks atraktiivne aasta.”

“Konkreetsete maksete suurused otsustatakse igas kvartalis eraldi, kui majandustulemused on käes ja järgmine dividenditeade pole enam kaugel, see tuleb nädalal, mis algab 30. aprillil,” lisas fondijuht.

Inglise keeles toimunud webinari saab kuulata SIIT.

Baltic Horizon Fundist ja nende hallatavatest kinnisvaraobjektidest saab täpsemalt lugeda SIIT.

* See artikkel on kirjutatud informatiivsel eesmärgil ning pole mõeldud investeerimisalase nõuandena. Iga investor peab oma investeerimisotsused ise läbi mõtlema ning vajadusel küsima nõu ekspertidelt.
scroll to top