fbpx
Close

Madis Müür | Mis hinnalt läheb Cleveroni aktsiatega tehinguks?

Avatar

Foto: Pixabay

LHV foorumis pakutakse müügiks kümneid Cleveroni aktsiaid, tõenäoliselt läheb oksjoniks. Mis siis nende väärtus olla võib ka? Mis võiks olla maailma mastaabiski erakordselt kiirelt kasvava ja oma valdkonna tehnoloogilise liidri turuväärtus?

Siin on argumentatsioon ja arvutused, kuidas ilma igasuguse tehnoloogilise eeliseta, madalama kasvukiirusega ja ilma hinnastamisvõimeta riistvara startup Bird lihtsalt kasvukiiruse pealt $20m käibe kandist juba $2 miljardise valuatsiooni sai ja seda aeglasema kasvu pealt kui Cleveronil.

Meil siin pole muidugi USA ja tegu pole eelisaktsiatega, aga ega Cleveronil polegi eelisaktsiaid. Mõlemal puhul tegu ikkagi väga kiirelt kasvava riisrvaraettevõttega ja Cleveronil on oluliselt rohkem ette näidata, eelmine aasta tehti €47 miljonit käivet ja käesoleval aastal on nad ka sama kiirelt kasvamas ehk võiks €150 miljonit või rohkem käivet teha. Tegevjuht Arno Kütt on üldiselt väga konservatiivselt prognoosinud avalikult, ju on piisavalt põhjust ka käesoleval aastal võimast kasvu juba varakult oodata. Cleveron on ka kenasti kasumis, eelmise aasta esimene poolaasta lõpetati €2m kasumiga. Uue tootmishoone ehitus maksis kõigest €4 miljonit, mis tehti valmis omavahenditest. Selle nelja miljoni eest tehti valmis tehas, milles suudetakse teha €200 miljonit käivet ja palgata suudetakse ka väga mõistliku palgafondiga.

Loe edasi SIIT.

Kes on Madis Müür?

scroll to top