fbpx
Close

Madis Müür | Madise juuli-august 2023 kokkuvõte

Avatar

Foto: Pixabay

“Uhke postipoiss uuris oma rahakotti, kas sel üldsegi veel eluvaimu sees, ajab ehmatusest silmad pähe punni, nähes 10 aastat võlavanglat enda ees. Vat see oli sõit!” – Eesti majandus 2023 aasta lõpus, pähklikoores.

Nagu laulis Eesti majandusega sünkroonis varsti koondamiskirvest nägev 5 Miinust (vähemalt koondatakse mitte puhas eestlane, EKRE kiidaks!), siis “iga pidu saab ükskord läbi.” Meil on siin 10 peo ja tsükliaasta järel tulemas taas mitmeid pohma- ja nälja-aastaid. See on piibellik pask, mis siin lahti rullumas on.

Palgad küll inflatsioonist kiiremini kasvanud ja hõivatute arv püsib veel kõrge, inflatsioon on alla 5% kukkunud, aga see on ka positiivse poole pealt kõik. Juba ainuüksi eelmise aasta ühekordsete positiivsete mõjude kadu tasandab kiire palgakasvu ära: pensioniraha väljavõtmine €1,7B mahus 2022 aastal üksinda on suurem summa kui käesoleva aasta palgakasv, rääkimata palgakasvu ja inflatsiooni vahest. Rääkimata väljumiste ja investeeringute rahast, mida aastaid peale ei tule 2021-22 mahus.

Loe edasi SIIT.

Kes on Madis Müür?

scroll to top