fbpx
Close

LHV finantsportaal | Vahendame kevade põnevat tulemuste hooaega III

Avatar

Ühendriikides on S&P 500 ettevõtted jõudnud oma esimese kvartali aruannete esitamisega poole peale ning iga nädalaga muutuvad trendid vaid tugevamaks.

27. aprilli seisuga oli lõppenud kvartali tulemused jõudnud avaldada 53% S&P 500 firmadest, kellest Factseti andmetel lõi rekordilised 79% konsensuse ootust ning seda vaatamata faktile, et analüütikud on aasta algusest alates latti kõrgemale nihutanud. Läinud nädalal olid peamise tähelepanu all suured tehnoloogiaettevõtted eesotsas Facebooki, Alphabeti, Amazoni ning Microsoftiga, kelle positiivsed kasumiüllatused aitasid kergitada S&P 500 ettevõtete esimese kvartali kollektiivset aktsiakasumi kasvu 18,5% pealt 23,2%le. Viimati oli see nõnda kõrge 2010.a kolmandas kvartalis, mil kasumid kasvasid keskmiselt 34%.

Nõnda jõulise kasumi kasvu juures võib esile kerkida küsimus kvaliteedi osas, sest kasumiaruande viimast rida mõjutab tänavu oluliselt ettevõtete madalam tulumaksumäär ning antud efekt kaob tuleval aastal kõrgema võrdlusbaasi tõttu ära.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top