fbpx
Close

LHV finantsportaal | Müü kõik aktsiad ja mine suveks puhkusele?

Avatar

Hooajalised mustrid võivad börsidel olla üsna tugevad, millest üks tuntumaid on käibele toonud ütluse „Sell In May And Go Away“ (eesti keeles: müü maikuus [aktsiad] ja liigu [börsidelt] eemale). Põhjuse selleks annab teadmine, et mai algusest kuni oktoobri lõpuni on Ühendriikide aktsiaturul olnud ajalooliselt aasta kõige nõrgem kuuekuuline periood. Kui haaraksime soovitusest kinni, siis kui palju see portfelli tegelikult aitaks?

Testime seda S&P 500 indeksi peal ning valime algusajaks 2007. aasta, et kaasata terve tsükkel koos krahhi ja sellele järgnenud taastumisega. Esimesel joonisel on noolega tähistatud novembri algus ning hetk, mil soetatakse S&P 500 indeksit järgiva börsil kaubeldava fondi osak (SPY). Ring aga märgib maikuu algust ning kõiki neid kordasid, mil positsioonist väljutakse.

Kokku leidis antud ajaperioodil aset 11 ostu- ja müügitehingut, millest kaheksa lõppesid positiivselt ning kolmel korral teeniti kahjumit. Vara kogutootluseks kujunes 82,6% ehk kui me oleks alustanud 100 000 dollariga, teeninuks strateegia 82615 dollarit kasumit, millest peab maha arvama tehingutasud. Kõige mustemal hetkel oli portfelli väärtus miinuses 35,4%.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top