fbpx
Close

LHV finantsportaal | Kuhu suundub üleilmne kohviturg?

Avatar

Maailmas juuakse iga päev ära ligi 3 miljardit tassi kohvi. Eriti palju tarbitakse seda arenenud riikides, kus domineerivaks tarbijaskonnaks on noor Y-generatsioon, kelle mõjul kujunevad sektoris pidevalt uued trendid. Samas eksisteerib reaalne oht, et aja jooksul vähenevad kliimamuutuste tõttu kohvi kasvatamiseks sobilikud kohad ja kaovad ka mitmed kohviliigid.

Kohv on üks peamisi rahvusvaheliselt kaubeldavaid põllumajandustooteid. Seda kasvatatakse rohkem kui 50 riigis üle maailma: Aasias, Aafrikas, Lõuna-Ameerikas, Kesk-Ameerikas ja  ka Kariibi mere saartel. Enamus kohvi tarbijaid paikneb aga arenenud ja kõrge sissetulekuga piirkondades nagu USAs ja Euroopas. Üks Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni (WIPO) hiljutistest uuringutest kirjutab, et rohkem kui 75% USA täisealisest elannikkonnast joob kohvi.

Samas läheb suur osa ehk 45% kogu eksporditavast kohvist Euroopasse. Mordor Intelligence analüütikud prognoosivad, et Euroopa kohviturg kasvab perioodil 2018-2023 iga-aastaselt +5,6%. Euroopas elavad ka maailma suurimad kohvisõbrad soomlased juues 2017. aastal keskmiselt ära 12kg kohvi inimese kohta.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top