fbpx
Close

Leedu börsile on Novatoursi näol lisandumas üks dividendimaksja

Avatar

Balti riikide suurim reisikorraldaja Novatours plaanib ettevõtte aktsiad noteerida Varssavi ja Vilniuse börsil ning investoritele pakutakse 66% ettevõttest. Pakkumuse aktsiahinda pole avalikult veel välja öeldud.

Leedu väljaande Verslo Žinios vahendas Novatoursi infot, et IPO-l tehakse aktsiapakkumine Poolas, Leedus ja Eestis. Teatud osa aktsiatest pakutakse ka välismaistele institutsionaalsetele investoritele.

Eeldatavasti pole ettevõttel plaanis kaasata uut kapitali vaid oma osaluse müüvad senised investorid, sealhulgas ka suurim osanik Central European Tour Operator Sarl, mis on omakorda Enterprise Fund VI nimelise firma omanduses ehk poolakatest investorite käes.

Avalikule pakkumisele on plaanis välja panna kuni 50% ettevõtte aktsiatest, kuid suure huvi korral on senised omanikus valmis suurendama seda 16% võrra. Seega, kui IPO-l märgitakse täis kõik aktsiad, siis võib uute aktsionäride koguosaluseks kujuneda kuni 66%.

Enterprise investorite käes on hetkel 70,72% Novatoursi aktsiatest ning 9,76% omavad Ugnis Radvilas, Vidas Paliunas, Rycius Šumakaras.

Novatours lubab oma pressiteates investoritele ka hakata regulaarselt dividende maksma: “Regulaarne dividendide maksmine on ettevõtte üheks tähtsaimaks strateegiaks. Juhtkonna hinnangul, arvestades viimaseid auditeeritud finantstulemusi, makstakse dividendideks välja 6 miljonit eurot. Pikas plaanis on eesmärk maksta dividendideks 70-80% netokasumist.”

Pressiteate kohaselt sõltub avaliku pakkumise graafik turuolukorrast, vajalike lubade saamisest ning mitmetest teistest faktoritest.

scroll to top