fbpx
Close

Kuidas väikese eelarvega värskendada üürikorterit?

Avatar

Foto: Pexels

Viimasel ajal on trend kinnisvaraturul liikunud selles suunas, et üürikorterite pakkumisi on üha enam ja seetõttu on nõudlust ka vähem. Üürihinnad on madalamad kui vahepealsetel aegadel. Kui üürikorter seisab tühjana, siis võib praegu olla hea aeg vaadata oma korter selle pilguga üle, kas korteris oleks vaja teha väiksem või suurem värskenduskuur.

Omaniku huvi üldjuhul ei ole liigselt üürikorterisse investeerida, eriti juhul, kui majanduses on rahulikumad ajad ning omanikul endal tuleb katta kommunaalkulud (ja võimalik, et ka laenumaksed juhul, kui korter on soetatud laenuga). Seetõttu võiks värskenduskuur anda maksimaalse efekti minimaalsete kuludega. Kuidas ja mida sisustuses muuta?

Värvitud seinad vs tapeet

Üürikorteris, kus on värvitud seinad, annab olulise efekti see, kui seinad värskelt üle värvida. Kauplus Espak pakub kõiki vajaminevaid tooteid seinte või lagede värvimiseks. Espaki kaupluses saab alati abi ja soovitusi nii värvitoonide valiku kui ka töövahendite osas nippe, kuidas kõige parem tulemus saada. 

Kõikidele ei meeldi värvitud seinad, mistõttu teiseks valikuks on tapeet. Tapeedi puhul on selle vahetamine veidi tüütum ja aeganõudvam protsess – vana tapeet tuleb ära võtta ja uus asemele panna, kuid teisalt muudab tapeet sageli ruumid hubasemaks. Üheks võimaluseks on tekitada ka üks niiöelda aktsentsein, kuhu pannakse tapeet ja ülejäänud seinad värvitakse. 

Espak pakub laias valikus tapeete ja värve, mistõttu ükskõik, kumb valik teha (kas tapeet või värvitud seinad), saab need kauplusest Espak.

Aksessuaarid 

Lihtne ja suhteliselt odav võimalus korterit värskendada ja moodsamaks muuta, on lisada erinevaid aksessuaare. Näiteks diivanile erinevate suuruste ja tekstuuriga värvilisi patju ning pleede lisades saab muuta põhivärve korteris, samuti saab vastavalt aastaajale muuta korter atraktiivseks. Näiteks kevadel pigem suvistes ja rõõmsates toonides aksessuaare või sügisel karvaseid pleede ning patju lisades.

Samuti muudavad korteri üldist muljet kardinad ja vaibad, mis tekitavad koduse tunde. Kui kardinad võivad ruumid visuaalselt väiksemaks muuta, siis üheks võimaluseks on osta kauplusest Espak ruloo, mida on samuti võimalik valida erinevates värvitoonides ja erinevate suurustega akende jaoks. 

Espak müüb ka mõnusaid kott-toole, mis üürikorterisse annavad nii värvi kui ka mugava istumisvõimaluse.

Taimed

Igasuguse korteri muudavad kodusemaks ja hubasemaks erinevad taimed. Alati ei pea olema tegemist elavate taimedega. Tänapäeval müüakse laias valikus erinevaid kõrrelisi, mis ei närbu, kuid on ka erinevaid kunsttaimi, mis näevad väga päristaimede moodi välja, kuid samas ei vaja kastmist ja hoolt. 

Valgustus 

Ka valgustuse muutmine korteris ei pea olema kulukas, kuid võib anda olulise efekti. Näiteks lisades mõne huvitava põranda- või laelambi, võib see muuta korteri huvitavamaks ja kaasaegsemaks. Espak valikus on lampe igale maitsele. 

Seega saab suhteliselt odavate ja lihtsate nippidega muuta üürikorter taas värskeks ja hubaseks ning seeläbi meelitada võimalikke uusi üürnikke sellesse elama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top