fbpx
Close

Kuidas oma kinnisvara väärtust kasvatada?

Avatar

Foto: Denise Husted/Pixabay

Kodu omamine ei ole ainult emotsionaalne kogemus. See on tihti ka rahaline investeering, mis võib aja jooksul kinnisvara väärtuse tõusu kaudu tuua märkimisväärse kasumi. Korteri ja maja hindamine aitab sul oma kinnisvara väärtust hinnata ja näiteks Lahe Kinnisvara maaklerid pakuvad nii kinnisvara müügi, üürikorralduse kui ka ostunõustamise teenuseid.

Olenemata sellest, kas plaanid lähitulevikus oma maja müüa või soovid lihtsalt oma investeeringu väärtust kasvatada, saad oma kodu väärtuse tõstmiseks ise teha palju samme. Siin on paar head soovitust, kuidas oma kinnisvara väärtust lihtsalt kasvatada.

Viimistle oma kelder või muud lõpuni ehitamata ruumid

Lõpuni ehitatud ruutmeetrid on sinu kodu õiglase turuväärtuse määramisel oluline kriteerium. Isegi kui sa ei soovi investeerida kulukasse ümberehitusse, võivad lihtsad sammud, nagu kipsplaadi paigaldamine ja tuppa vaiba lisamine, muuta seni viimistelmata ruumi sinu kodu väärtuslikuks lisaruumiks. Kasuliku kasutuspinna suurendamine võimaldab sul suurendada oma kodu väärtust.

Renoveerimiseks kasutatava materjali leidmiseks on alati hea idee pöörduda ettevõtte poole, mille põhitegevuseks on saematerjali müük. Sellisest saematerjalist saab teha kvaliteetseid pindu, nagu põrandad, laed ja siseseinad.

Sinu aed on oluline osa sinu kinnisvara väärtusest

Paljud koduomanikud keskenduvad oma kinnisvara väärtuse tõstmisele mõeldes majale endale, kuid tegelikult on võimalik kinnisvara väärtust märkimisväärselt tõsta muutes kvaliteetsemaks kõike maja ümbritsevat.

Sinu koduaed on oluline osa üldpildist, mida see koos majaga võimalikule ostjale loob. Näiteks kvaliteetne aiamööbel on võimalik soetada suhteliselt odavalt võrreldes sellega palju see kinnisvara üldist väärtust võimaliku ostja silmis võib tõsta.

Lisaks aiamööblile võib sinu koduaia üldmuljet oluliselt parandada stiilse aiamaja olemasolu. Domelor aiamaja sobib kõikjale, see on parim kaitse Eesti muutliku ilma eest ja võimaldab aias nautida jahedaid kevad- ja sügisõhtuid. Lisaks suurendab suurepärase aiamaja olemasolu sinu kinnisvara kasulikku kasutuspinda ja koos sellega loomulikult ka kinnisvara üldist väärtust.

Loomulikult peaksid aia puhul meeles pidama ka kõiki esmapilgul väheolulisi detaile. Kas sul on olemas aiatööde jaoks kõik vajalikud tööriistad või muru hooldamiseks muruniiduk või murutraktor? Isegi sellised lihtsad detailid nagu kaunilt ja stiilselt valmistatud logod või talu nimega sildid võivad avaldada muljet. CNC freesimine võimaldab seda kõike kiiresti ja mugavalt saavutada. 

Sinu kinnisvara väärtus sõltub palju sinust enesest 

Kui sa omad kinnisvara, siis tõenäoliselt loodad, et see on ühel päeval rohkem väärt, kui summa, mida sa selle eest maksid. Ja kuigi kinnisvara väärtus sõltub suuresti sellistest asjaoludest nagu asukoht, infrastruktuur ja kinnisvaraturu hetkeseis, on sinu kontrollitavad ka paljud tegevused, mida saad oma kodu väärtuse suurendamiseks ise teha.

Tihti on kõige väiksematel muudatustel kõige suurem mõju, nii et ära arva, et peaksid kinnisvara väärtuse tõstmiseks tegema maja täieliku renoveerimise. Ka lihtsad muudatused võivad anda märkimisväärse efekti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top