fbpx
Close

“Kinnisvarajutud” #39 | Elena Kuslap – lapsepõlve ebamugavustest eduni ja risuhunnikust kaunite üürimajadeni

Avatar

-Podcasti "Kinnisvarajutud" salvestus kinnisvarainvestor Elena Kuslapiga | Foto: "Kinnisvarajutud"

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

OSA #39

“Kinnisvarajutud” podcasti 39. osas pöördume taas motivatsiooni ja ägedate kinnisvaralugude ootuses õrnema soo poole, kui stuudios oli Pärnus tegutsev kinnisvarainvestor Elena Kuslap. Elena huvi kinnisvara vastu sai alguse lapsepõlvest, kui ta kasvas üles väikeses ühiselamutoas ja lubas endale, et tulevikus loob ta endale ja pakub ka teistele hoopis teistsugused elamistingimused.

Elena portfelli kroonjuveeliks on kompleks Pärnus, kus toimetatakse lühiajalise rendiga. Krundi väga halvas seisus ostnud Elena nägi kurja vaeva, et lõpuks kerkiksid sinna kaks kaunist üürimaja, kus isegi Algis on Pärnus puhates ööbinud ja rahule jäänud.

Küsisime saates muuhulgas:

* Millega Sa igapäevaselt tegeled?
* Kuidas leidsid tee investeerimise juurde?
* Miks just kinnisvara? Mis selle juures köidab?
* Sa tegutsed Pärnus, aga meile teadaolevalt ei ole see alati nii olnud. Alustame algusest – kuidas ja kust Sinu kinnisvarainvestori teekond algas?
* Kuidas esimese korteri ostu finantseerisid?
* Ühest Sinu kunagisest esinemisest on mul jäänud meelde, et oled ühel hetkel oma elus olnud olukorras, kus oled üsna algaja investorina üle elanud koondamise. Kas mäletad, mis tundeid see Sinus tekitas ja kuidas selle olukorraga toime tulid?
* Kui suur portfell Sul hetkel on?
* Sul on Pärnus mitu ilusat üürimaja, olen ise (Algis) seal ka mitmel korral perega ööbinud. Kui kiiresti jõudsid üksikute ühikute ostmisest väikeste üürimajade arendamiseni?
* Kas keskendud oma korteritega ainult lühiajalisele üürile või on midagi ka pikaajalises üüris?
* Millist tootlust üüriobjektidelt ootad?
* Kas keskendud ainult üürikinnisvarale või oled ka muid asju (ärikinnisvara, flippimine vms) katsetanud?
* Kuidas vahepealne pandeemia olukord Sinu äri mõjutas? Turistid kadusid, kas pidid oma portfellis sellest tulenevalt ka muudatusi tegema?
* Kuidas eelolev suvi lühiajalises üürimises paistab? Kas kalender on juba suve lõpuni broneeringuid täis?
* Mida meie kuulajad Pärnu kinnisvaraturu kohta teada võiksid? Kuidas praegust Pärnu kinnisvaraturgu lühidalt iseloomustaksid?
* Mis on Sinu kaugem eesmärk kinnisvarasse investeerimisel?
* Mida soovitaksid neile, kes soovivad kinnisvarasse investeerima hakata?

scroll to top