fbpx
Close

“Kinnisvarajutud” #161 | Maja ehitamine – arhitekt Amor Vaik viib meid käekõrval läbi projekteerimise protsessi

Avatar

-Podcasti "Kinnisvarajutud" salvestus arhitekt Amor Vaik'uga | Foto: "Kinnisvarajutud"

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud. Jälgi meid ka Instagramis: www.instagram.com/kinnisvarajutud/

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

OSA #161

“Kinnisvarajutud” podcasti 161. osas hakkame otsast lahti harutama sellist suurt teemat kui maja ehitamine. Seekordses saates on külas arhitekt Amor Vaik ja käime läbi kõik need tegevused, mis on vaja teha enne, kui saab üldse kopa maasse lüüa. Pärast seda, kui Amor on meile selgeks teinud, kuidas arhitektiks saadakse, millised on tema eriala erinevad kutsestandardid ning milline on üks arhitekti tavaline tööpäev, läheme konkreetselt asja juurde.

Näiteks saame teada, millisel hetkel tuleks arhitekti poole pöörduda ning millised detailid ja soovid peaksid olema selleks hetkeks läbi mõeldud. Seejärel seletab Amor meile üksipulgi ära, mis on eskiisprojekt, eelprojekt, põhiprojekt ja tööprojekt, mille poolest need kõik üksteisest erinevad ning millal ometi võib siis lõpuks ehitajad krundile peale lasta ja kuidas hiljem majale kasutusloa saab.

Sellele episoodile on meil planeeritud millalgi loomulikuks jätkuks ka osa, kus kaardistame detailselt ära kogu ehitusprotsessi ning vaatame, milliseid karisid just maja püstitamisel tuleks vältida. Aga see juba kunagi (lähi)tulevikus, senikaua saavad kõik minna arhitektide jutule!

scroll to top