fbpx
Close

“Kinnisvarajutud” #149 | Eetika kinnisvaras – kas meil peaks olema häbi kinnisvaraga kasumit teenida?

Avatar

Foto: Kinnisvarajutud

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud. Jälgi meid ka Instagramis: www.instagram.com/kinnisvarajutud/

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

OSA #149

“Kinnisvarajutud” podcasti 149. osas kehastume inimhingede insenerideks ja kombluspolitseiks ning arutame teemal eetika kinnisvaras ehk kas meil peaks olema häbi üürileandjana või arendajana kinnisvaras kasumit teenida? Seda pealtnäha lihtsat, aga kiirelt üsna sügavaks minevat teemat aitab Algisel ja Siimul juusturullide nosimise saatel arutada Jaago, kes on pikki aastaid kinnisvaraga äri teinud kapitalismi hällis USA-s.

Selle osa tegemise motivaatoriks olid mitmed Facebooki kommentaariumid, mille otsa me komistasime, kus kinnisvarauudiste all läks päris tuliseks andmiseks. Üheks uudiseks, mille all kommenteeriti oli see, et Eesti üürihinnad on Euroopa Liidus mingil perioodil kõige kiiremini kasvanud. Läbivalt oli kommentaaride tonaalsus väga negatiivne ning väga palju jäi silma ka arvamusi, et süüdi on n-ö kinnisvaraärimehed, kes ühe kommenteerija hinnangul on “kõige ahnemad inimesed Eestis üldse”. Kui mõni kainemalt mõtlev inimene üritas selgitada, et miks keegi peaks teile kodusid ehitama või üürikortereid pakkuma, kui seda tuleb teha kas kasumit teenimata või sootuks ise peale makstes, siis sellised kommenteerijad saadeti kiirelt puu taha.

Saates esitab Siim kümme küsimust, mille üle siis kinnisvarahuntidest Algisest ja Jaagost koosnev paneel arutab. Näiteks proovime jälile jõuda, miks esmapilgul nii igav ja tavapärane teema nagu kinnisvara alati sellist furoori tekitab, kas oma kodu hakkab keskmisele eestlasele järjest enam kättesaamatuks muutuma, kas uusarenduskorter Tallinna Kesklinnas on inimõigus, kas on okei üürileandjana või arendajana proovida oma kasumit maksimeerida ning mida selliste inimestega teha, kes eeldavad, et kinnisvaraäris on ebaeetiline kasumit teenida ning kõik, kes seda teevad, on pätid ja kaabakad.

scroll to top