fbpx
Close

“Kinnisvarajutud” #148 | Margit Laanjärv – ühe eestlanna uskumatud ja põnevad kinnisvaraseiklused lõunanaabrite juures

Avatar

-Podcasti "Kinnisvarajutud" salvestus Lätis tegutseva kinnisvarainvestori Margit Laanjärvega | Foto: "Kinnisvarajutud"

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud. Jälgi meid ka Instagramis: www.instagram.com/kinnisvarajutud/

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

OSA #148

“Kinnisvarajutud” podcasti 148. osas hüüame kõik kooris “Saldējums!” ja kolime jutuga meie lõunanaabrite lätlaste juurde. Meil on külas endine tippjuht ning nüüd vaid kinnisvaras tegutsev Margit Laanjärv ehk Läti Margit. Lätlaste jaoks Margita teeb meile esmaslt läti keele kiirkursuse ja siis räägime poolteist tundi kinnisvarast.

Omal ajal töö tõttu Lätti kolinud ning sinna elama jäänud Margit hakkas aktiivselt kinnisvarasse investeerima 2019. aastal ning kiirelt jõudis ta päris suurte ja väljakutseid täis majade ostmiseni. Saame selles osas väga korraliku ja põneva sissevaate Läti kinnisvaraturule, sealsetesse juriidilistesse nüanssidesse, ostu- ja rendihindadesse ning ka Riia geograafiasse, kus parasjagu mingisugune iela asub.

Kui tuua episoodist välja mõned tipphetked, siis räägib Margit, kuidas talle on kassipoegades üüri makstud, mille järgi tunneb ära kõige halvemad rentnikud, kuidas “kuuevarbaliste” juures tehinguid tehes ostuprotsessis ka advokaadid sõimata saavad, mida tähendab Lätis n-ö sundüürnikuks olemine ja kuidas saab Riias lahti korteris pesitsevatest haisukottidest.

scroll to top