fbpx
Close

Kes on olnud Vilniuse börsi viimase kümnendi stabiilseimad dividendimaksjad?

Avatar

Hiljuti pakkusime ülevaatliku pildi Tallinna ja Riia börside viimase kümnendi dividendimaksjatest, siis lõpetame selle seeria Vilniuse börsifirmadega.

Esmapilgul tabelisse vaadates on Leedu börsilt valida erinevaid dividendimaksjaid kindlasti rohkem kui Riia börsilt ning arvuliselt on neid enam ka Tallinna börsist.

Põhinimekirjast maksid dividende 2017. aastal 11 ettevõtet ning kui me jätame välja suurt kasvu näidanud Šiauliu bankase (SAB1L) aktsia, siis on ülejäänud firmad seni silma jäänud tihedate dividendimaksjatena.

Eestlastele üheks tuntumaks ettevõtteks on kindlasti Apranga (APG1L), kes tegutseb oma riidepoodidega ka meie kaubanduskeskustes ning on olnud küllaltki stabiilne dividendiaktsia, mis küll eelmise kriisi ajal pihta sai ja kaheks aastaks dividendimaksed katkestas.

Kõik meie poolt vaadeldavad aastad on omanikutulu maksnud näiteks Telia Lietuva (TEL1L) ning piimafirma Pieno žvaigždes (PZV1L). Kaks aastat on vahele jäänud paberi ja papi töötlemisega tegeleval Grigeol (GRG1L) ja juustutootjal Rokiškio surisel (RSU1L).

Energeetikasektorist saavad investorid valida mitme erineva ettevõtte vahel, kui Energijos Skirstymo Operatorius (ESO1L) ja Lietuvos energijos gamyba (LNR1L) on kõikidel börsil oldud täisaastatel dividendi maksnud, vastavalt kaks ja viis aastat.

Ka lisanimekirjas on kolm energeetikafirmat, kellelt võivad investorid senise ajaloo põhjal omanikutulu loota. Nendeks on Amber Grid (AMG1L), Kauno Energija (KNR1L) ja LITGRID (LGD1L).

Kõik kolm aastat pärast börsil noteerimist on investoreid dividendidega meelitanud ka põllumaasse investeeriv ja seda välja rentiv INVL Baltic Farmland (INL1L).

Siinkohal tasub taas meenutada, et lisanimekirjas noteeritud ettevõtted on enamuses ebalikviidsed ning infot nende igapäevase äritegevuse kohta on kohalikku keelt valdamata väga keeruline leida.

Dividendimakse suurus on ka üksnes väike osa suurest pildist ning selle põhjal ei anna teha otsuseid, kas investeering on hea või mitte. Teatud üldiseid trende see tabel näitab ning ehk annab investoritele ka veidi mõtteainet, millised ettevõtted täpsemalt luubi alla võtta.

Vilniuse börsi dividendide tabel aastatest 2007-17*:

Tabelis toodud info allikas: http://www.nasdaqbaltic.com

*Tabelist on välja jäetud lisanimekirjas noteeritud ettevõtted, kes pole selles vahemikus kordagi dividende maksnud.

** Rahajutud.ee portaal paneb oma lugejatele siinkohal südamele, et kõik investeerimisotsused tuleb endal ise hoolikalt läbi kaaluda. Siin portaalis ei anta finantsnõu, vaid arutletakse erinevatel teemadel, mis võiksid investorile anda mõne mõttekillu, mida siis iseseisvalt edasi analüüsida.
scroll to top