fbpx
Close

Kasiinos mängimise ja investeerimise kui eraldi hobide ühildamine

Avatar

Foto: Unsplash

On tavapärane, et inimesel on lisaks põhitööle ja perele ning sõpradele ka omad huvid ja hobid. Kui sulle näiteks meeldib reisida ja oled ka fotograafiahuviline siis on asi lihtne, lihtsalt pildistad reisides. Kuidas võiks aga toimida kui sinu lemmikteema on raha, ehk sulle pakub põnevust investeerimise maailm kuid samas veedad sa meeleldi aega ka uuemates online kasiinodes ehk Soomepäraselt uusia nettikasinoita meelt lahutades? Kuigi esmapilgul paistab, et tegu on kahe väga erineva maailmaga millel pole võimalik ühist pidepunkti leida pole asi tegelikult nii lootusetu, vaatame üle millised on head võimalused nende kahe hobi ühildamiseks.

Alusta ühiste asjade leidmisest

Esimene ilmselge ühine asi hasartmängude ja investeerimise puhul on raha. Mõlemad nõuavad harrastamiseks raha ja mõlema puhul on rahade paigutamisel alati ka riskifaktor mängus. Jah on võimalik, et viimane panus kas mänguautomaadis või uutele aktsiatele läks kehvasti kuid on ka variant, et sind saadab õnn ja sisse panustatud raha kasvab. Mõlema teema puhul on see põnevuse faktor teemaks ning tegelikult on ka mõlemad hobid hasarti tekitavad. Kuigi investeerimine ise on igati teretulnud ja kasulik huvi ja oskus on ka siin näiteid, kus ei lepita raha kaotamisega ning justkui hasarti sattunult panustatakse ikka jälle ja jälle. Mõni kord muidugi ka edukalt kuid siiski piiri pidamata. Oma finantsilise riskitaluvuse piiride teadmine ja enesekontroll on võtmesõnad mõlema tegevuse juures kui soovid probleemideta edukas olla. Juhul, kui seda ei suudeta kontrollida võid sattuda hasartmängusõltuvuse küüsi, mille ületamiseks vajad sa kindlasti ka abi.

Mida saaksid ühelt tegevuselt õppida ja teises rakendada?

Õppimise koht on iga tegevuse juures oluline. Öeldakse, et tark õpib teiste vigadest kuid tegelikult saab ka lihtsalt mõeldes ja unistades murekohti välja sõeluda, mille osas enda mõtteid täiendada võiksid. Näiteks kasiinos mängides unistab ju igaüks suurest jackpotist kuid vähesed reaalselt mõtlevad selle peale, et mida nad teevad kui see hetk käes on? Kulutamine on tore, kuid ajalugu on näidanud, et paljud suurte võitude saajad on mõne aasta pärast kogu rahast ilma. Nemad kulutasid võidetud raha mida oleks võinud hoopis investeerimiseks kasutada – õpi nende vigadest ja kaalu võitude kavatamist investeerimise näol.

Vähe on räägitud ka sellest, et hasartmängud võivad olla ka investeeringute algallikaks. TIhti ei ole võimalik mõne euro kaupa investeerimist alustada ja kui ka sellise koha leiad, siis ilmselt läheb ka see viimane vaba kümnekas lihtsalt nii öelda koolirahaks. Küll aga saad sa selle panustada keskkonda, mis maksab sulle suure tõenäosusega veel ka boonuseid selle pealt ning sellega meelt lahutada. On muidugi suur risk sellest rahast ilma jääda kuid on ka variant seda hoopis suurendada ja seda piisavalt, et saaksid sellega juba investeeringute maailmas esimesed sammud astuda. Risk on suur aga väikeste summadega mida muidu nagunii investeerida ei saaks võib see end ka ära tasuda.

Mis on aga mõlema hobi ja nende ühildamise põhivõti?

Mõlema tegevuse edukalt harrastamise ja ka nende ühildamise kõige tähtsam oskus on enesekontroll ja hallata enda finantsilist seisu ning riskitaluvuse täpne teadmine. Vii end kurssi mis seisus rahadega tegelikult oled ja pane paika plaan, kui palju saaksid igakuiselt panustada ja ohverdada enda vabast rahast ning pea sellest kinni. TIhti juhtub olukordi kus näiteks mängus läheb väga edukalt, suurem summa terendab juba kontol kuid siis tuleb üks õnnetu ring ja kaotad kõik. Siinkohal võib tekkida kiusatus vee lisaks uusi sissemakseid teha, et vähemalt osagi kaotust tasa teha kuid oma finantse teades ja plaanist kinni pidades sa seda ei tee – ja ei tasu ka seda teha. Selline lähenemine vähendab sinu kaotusi ja ka riski, et satud hasartmängude keerisesse, millest enam välja tulla pole enam nii kerge. Kui aga hätta satud ja tunned, et panustamine on läinud üle piiride siis Eestis pakutakse ka hasartmängu sõltuvusele abi.

Kuidas siis neid ikka ühendada?

Selleks tasubki läheneda ühiste asjade poole pealt, milleks on raha, selle kasvatamise võimalus suure riskiga ning muidugi finantsplaani vajalikkus. Koosta endale finantsplaan mis arvestab mõlema hobi vajadustega ning pea sellest kinni. Lisaks täienda enda teadmisi investeerimise maailmast ning sea endale piirid, ehk kui mängides õnne joonele satud siis sul peaksid olema konkreetsed summad paigas, mis jätad mängu edasiseks meelelahutuseks ja mis võtad välja investeerimiseks. Neist numbritest tasub igal juhul kinni pidada ja mitte neid painutada – seda kõige enam just kaotuste maksimum piiri osas.

scroll to top