fbpx
Close

Kas praegu on hea hetk kinnisvara osta? Valdkonna spetsialist Algis Liblik: oleneb, kas tahad osta kodu või investeeringut

Avatar

Foto: Pexels

Podcastis “Edu Valem” käis eelmises saates külas kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik, kellega rääkisime pikemalt väikeinvestorina üürikinnisvarasse investeerimisest. Lisaks rääkisime veel mehe senisest karjäärist, kus on olnud nii kiire tõus, läbipõlemine kui ootamatu kannapööre.

Libliku sõnul peab ta väga tihti vastama klientide küsimustele, kas praegu on hea hetk kinnisvara osta. “On kaks erinevat poolt, kas tahad osta kodu või kinnisvara investeerimiseks. Investeerimise puhul tuleb alati vaadata tootlust. Mis hinnaga objekti kätte saad ja mis üürisumma sealt vastu vaatab. Kodu tuleb aga osta vajaduse ja südame järgi.”

Erinevaid kinnisvarateenuseid pakkuvas ettevõttes toimetav Liblik andis väikeinvestoritele ka mõningaid praktilisi nõuandeid, kuidas esimest üürikorterit hankida.

* Pane paika filter ehk mis on summa, mida oleksid valmis investeerima;
* Kui filter paigas, siis tasub vaadata korteri asukohta ja suurust. Näiteks, kui ühetoaline on 20m2 või 24m2, siis üürihinnas erilist vahet pole;
* Teisalt tasub koheselt kõrvale võtta üüripakkumiste turg ja uurida, mis seisukorras ja mis hinnaga selles piirkonnas pakkumist on;
* Korteri vaatamisel tuleks kindlasti küsida näha kommunaalarveid. Omanik üüriliselt remondifondi küsida ei saa ja suur remondifond võib tootluse ära süüa.

“Esimese asjana soovitaksin loomulikult mõne raamatu läbi lugeda või koolitusel käia, sest eeltöö võiks olla päris põhjalik. Mõne lausega on kõike keeruline kokku võtta,” rääkis Liblik saates.

Lisaks arutasime Liblikuga ka Tallinna kõige atraktiivsemate piirkondade teemal, ennustasime flippimise mõttekust tänases turuolukorras, puudutasime külaliskorterite teemat ja palju muud.

Kuula “Edu Valemi” 17. osa:

Paar Algis Libliku tsitaati saatest:

“Elu on liiga lühike, et teha midagi raha ja tiitlite pärast. Fun peab olema. Ühtegi asja ei taha ma teha elus nii, et higihais on küljes. Pingutama peab, aga mitte vastumeelselt.”

“Kahetsemine ei anna midagi. Iga uks, mis kinni läheb, avab justkui uue ukse. Kui poleks neid asju juhtunud, siis poleks ma täna siin ja ei teeks neid asju, mida ma teen ja naudin.”

scroll to top