fbpx
Close

Jekaterina Tint | Kuidas iga aasta dividende saada? Dividendimaksjate lühiülevaade

Avatar

Foto: Pixabay

Üks investeerimisega tulu teenimise viisidest on dividendide saamine, ehk investeerimine selliste ettevõtete aktsiatesse, mis igal aastal osa enda kasumist sinule jagavad.

Kevadel valmivad majandusaasta aruanded eelmise aasta kohta ja ettevõtted hakkavad tegema otsuseid, kui palju ning millal dividende välja maksta. Igal kevadel on dividendide saamise teema uuesti õhus.

Eelmisel aastal kirjutasin pikemalt kasvu- ja dividendi ettevõtete plussidest ning miinustest. Kui oled investeerimisteekonna alguses, siis soovitan selle blogipostitusega alustada. Võrreldes võlakirjadega, millest pikemalt kirjutasin selles artiklis, on aktsiad selgelt riskantsemad. Kui võlakirja omanik saab nn raha laenamise eest intressi, mis on ettevõtte jaoks kulu ja otseselt kasumist ei sõltu, siis aktsia omanikul on õigus just ettevõtte kasumile, mis peale kõiki kulusid alles jääb. Samuti võib aktsiaomanik teenida tulu siis, kui tulevikus aktsia kallimalt maha müüb, näiteks kui ettevõtte kasum või kasumi ootus on kasvanud.

Loe edasi SIIT.

Kes on Jekaterina Tint?

scroll to top