fbpx
Close

Investor Laura | Tegin esimesed kasvukonto investeeringud

Avatar

Veebruaris oli plaan kasvukonto ära teha ja tehtud ta sai. Hurraa! Asja enda ära tegemine ei olnud keeruline, mul oli LHVs juba konto olemas, pidin ainult sisse logima ja lepingu lisaks tegema, et kasvukontoga tegelema saaks hakata. Digiallkirjastades läks kõik väga nobedalt, said kohe valida endale sobivad fondid ja püsikorralduse sõlmida.

Fondi valik ongi kasvukonto puhul kõige keerulisem asi. Kui fondi ostad, siis on teenustasu 1% ehk vahet pole palju raha korraga ostuks kulutad. Kuna müügiteenustasu on aga hinnakirja alusel ja on üle 11 euro, siis idee on, et sa ei müü oma fonde, või kui müüd, siis saad ‘karistada’, et ei olnud piisavalt distsipliini, et rahal rahus turgudel olla lasta.

Kuna siiski on teoreetiline võimalus, et mingil hetkel müüa on vaja, siis ei ole mõtet kohe alguses väga palju fonde võtta – kokku saab valida kuus tükki. Seega panin plaaniks, et tuleks välja valida üks või maksimum kaks fondi. Kuna fonde plaanisin valida vähe, siis ega väga palju valikuid polnudki. Elan ju Eestis, seega mõistlik oleks valida mõni Euroopasse panustav fond.

Loe edasi SIIT.

Kes on Ivestor Laura?

scroll to top