fbpx
Close

Investeerimisklubi – kogukond, mis aitab finantsmusklit toonuses hoida!

Avatar

“Kui Sina ei kontrolli oma raha, siis kontrollib raha Sind!”

“Investeerimisklubi on Eesti suurim avalik investeerimiskogukond nii alustavatele kui ka edasijõudnud investoritele, et üheskoos õppida, areneda, kogemusi vahetada ja jõukust akumuleerida.”

Selliste tsitaatidega tutvustab ennast ühendus nimega Investeerimisklubi, mis koondab Eesti väikeinvestoreid ning pakub neile võimalust kuulata erinevate valdkondade Eesti tipptegijaid ning selle kõrvalt omavahel suhelda ning uusi ideid ammutada.

Alguse sai Investeerimisklubi Tartust ning ühel hetkel hakati inimeste soovil üritusi korraldama ka Tallinnas. Klubi idee autor ja “tagantlükkaja” Tõnis-Denis Merkuljev ning tema hea sõber ja klubi “eestvedaja” Marko Oolo lähenevad koos heade abilistega jõudsalt oma 200-ndale üritusele.

Aga alustame Marko Oolo ja Tõnis-Denis Merkuljevi abil päris algusest…

“Tartus oli meil väike punt sõpru, kelle Tõnis-Denis kutsus kokku, pani istuma, võttis välja tahvli ning kirjutas sinna peale “Investeerimisklubi”. Ta rääkis oma ideest luua klubi, kus investorid saavad kokku ja arutavad nendel teemadel ning kuulavad ettekandeid,” meenutas Oolo klubi esimesi hetki.

Oolo sõnul korraldas Merkuljev seejärel Tartus kohe ka kaks üritust, millest ühe teemaks oli veinidesse investeerimine ja teine tutvustas investeerimisvahendina kulda ja hõbedat. Esimestel üritustel oli kohal paarkümmend investeerimishuvilist, kuid pärast seda jäi see asi umbeks aastaks talveunne.

Merkuljev lisas: “Algselt oli klubi planeeritud väikese fondina, kus iga liige on justkui fondi liige ning ühiselt arutatakse ja langetatakse investeerimisotsuseid. Kuid selleks, et luua selline fond, on vaja omada pikaajalist investeerimiskogemust. Avastasime, et suheldes erinevate investoritega on võimalik oma investeerimisteese paremini läbi mõtestada.”

“Mina olin vahepeal ära Portugalis ning tagasi tulles küsisin Tõnise käest, et kas klubi veel käib koos, et tahaks üritustele tulla. Panime pead kokku ja otsustasime, et hakkame koos seda asja edasi tegema. Nii sai Investeerimisklubi teistkordselt aktiivse alguse ja oleme seda üle kolme aasta aktiivselt vedanud,” sõnas Oolo ja lisas: “Investeerimisklubi aktiivne korraldusmeeskond on kasvanud rohkem kui kümneliikmeliseks: “Neli-viis inimest on aktiivsemad ja ülejäänud 7-8 aitavad kaasa, kui vaja on.”

“Kui kunagi olime me eestvedajad, siis täna on tekkinud meie ümber palju liidreid, kes pigem õpetavad meid. Kui inimene, kes ei teadnud kolm aastat tagasi investeerimisest mitte midagi, ütleb mulle, et ta on kasvatanud iseseisvalt oma portfelli 30 000 euroni, siis teeb see südame soojaks. Meie töö tasub ennast ära,” tiivustab Merkuljevit Investeerimisklubi liikmete edu.

“Ma leidsin Investeerimisklubi 2015. aasta alguses juhuslikult Facebooki kaudu, kuid avastades, et tegutsetakse vaid Tartus, jäi mul üle vaid veidi kurb olla. Kui nad aasta keskel teatasid, et hakkavad ka Tallinnas üritusi korraldama, olin kohe kohal. Sellest ajast alates olen käinud pea kõikidel Tallinna üritustel.

Olen läbi Investeerimisklubi leidnud üles linna pealt need inimesed, kes ei karda rahateemadel arutleda ja ei pea seda tabuks. Rahal on väga suur roll meie igapäevaelus ja seetõttu peaksime kõik suutma vabalt sellest rääkida ja ideid ning mõtteid vahetada. Täna see veel nii ei ole, aga
Investeerimisklubist leiab üles need inimesed, kes seda juba suudavad.”

-Investeerimisklubi liige Joonatan Uusväli

“Tänaseks on Investeerimisklubi kasvanud täisväärtuslikuks kogukonnaks. Oleme aru saanud, et klubi on elustiil, kus sa hoiad enda finantsmusklit pidevalt toonuses. Tänane visioon on ühe rohkem tõsta liikmete finantsteadmisi ja muuta nende investeeringuid seeläbi efektiivsemaks. Me pole kunagi võtnud eesmärgiks kasvatada liikmete arvu, kuigi see on väga meeldiv, et inimesi tuleb järjest juurde,” võttis Merkuljev kokku.

Oolo sõnul saavad Eesti ettevõtjad ja kogenumad investorid aru, et finantskirjaoskust tuleb Eestis arendada ning seetõttu tullakse Investeerimisklubi üritustele hea meelega esinema: “Meie missiooniga kasvatada Eestis rahatarkade inimeste hulka, tuleb enamus inimesi väga hästi kaasa. ‘Ei’ vastuseid meile polegi veel antud, küsimus on olnud vaid sobiva aja leidmises.”

“Hindan Investeerimisklubi panust Eesti investorkogukonna arengusse kõrgelt. Marko, Tõnis-Denis ja Investeerimisklubi meeskond on suutnud tekitada kogukonna, kus kogenud ja alustavad investorid saavad ausalt, vahetult ja ilma eelarvamusteta rääkida investeerimisega seotud teemadest.

Investeerimisklubi liikmed saavad erinevatest üritustest kasu seeläbi, et omandavad uusi teadmisi erinevate finantsinstrumentide ja -turgude osas. Lisaks õpitakse läbi teiste investorite kogemuse. Oluline roll on Investeerimisklubil ka investorite kokkuviimisel erinevate kapitalimahukate kinnisvaraprojektide puhul, kus leitakse erinevatele investeeringutele kaasinvestoreid.”

-Investeerimisklubi auliige ja lektor Kristjan Liivamägi

Kõige nimekamad Investeerimisklubi üritustel esinenud inimesed on olnud Soome aktsiaguru Seppo Saario, LHV panga üks asutajatest Andres Viisemann, TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus ja teenekas ettevõtja Raivo Hein.

Oolo sõnul tuleks eraldi tänada neid tuntud inimesi, kelleta Investeerimisklubi poleks täna selline nagu ta on: “Ägedad Eesti investorid ja ettevõtjad nagu Jaak Roosaare, Kristjan Liivamägi, Paavo Siimann on meeletult panustanud ning Taavi Pertman, Peeter Pärtel, Kristi Saare, Tauri
Alas, Madis Müür, Tarvo Vaarmets, Kristofer Vähi, Kaido Kubri ja paljud teised on alati olemas kui neid kutsume.”

“Investeerimisklubi on tänaseks korraldanud 175 avalikku investeerimisalast üritust. Minu enda teadmised investeerimisest on tänu sellele oluliselt kasvanud. Ma saan neid teadmisi reaalselt kasutada finantskirjaoskuse arendamisel Eestis ja muidugi ka enda investeeringute juhtimisel. Lisaks kõik need inimesed, kellega olen selle 3,5 aasta jooksul tuttavaks saanud… minu tutvusringkond koosnebki enamasti Investeerimisklubi liikmetest, seega on see kogu minu elu väga palju mõjutanud,” elab ja hingab Oolo Investeerimisklubiga samas rütmis.

Merkuljev on kogukonnast samuti suures vaimustuses: “Minu jaoks on kõige meeldejäävamad hetked meie ühise väikese tiimi koosolemised. Hindan väga iga tiimiliiget, kes kõik on unikaalsed visionäärid ja ülimalt inspireerivad inimesed. Meie kvartaliüritused on justkui suured firmapäevad või pulmad, mida valmistatakse ette mitmeid kuid. Seal näeb kõige paremini, kui vingeks on meie kogukond kasvanud.”

Investeerimisklubi kohta saab lähemalt uurida nende veebilehelt Investeerimisklubi.ee.

scroll to top