fbpx
Close

Ben Affleck – meister kaardimängudes

Avatar

-Kaardimäng | Foto: Pexels

Ben Affleck on USA filminäitleja, režissöör ja stsenarist. Tema hiljutine filmiroll on 2020. aastast filmis “The Way Back”, kus ta kehastab endisest korvpallurist alkohoolikut, kellest saab treener oma kodukohas. Näitleja huvide hulka kuuluvad lisaks filmimaailmale veel kasiinomängud – nimelt on tema läbivaks huviks olnud kaardimängud blackjack ja pokker. Tegemist oli lausa nii hea mänguriga, et ta pälvis 2014. aastal Las Vegase Hard Rock kasiinos eluaegse blackjacki mängimiskeelu kaartide lugemise eest. Järgnevalt vaatame lähemalt Ben Afflecki mängurikarjääri ning teeme ülevaate tema lemmikmängudest.

Ben Afflecki mängurikarjäär

Filmitähe kohta on öeldud, et tal on kombeks Las Vegases mitmeks päevaks ära kaduda. Näitleja karjäär blackjacki mängides on olnud pikk ning edukas. The Post andmetel võitis näitleja 2000. aastal sõbra Matt Damoniga mängides ühe istungiga umbes 125 000 eurot. Aasta hiljem võitis ta üle 710 000 euro mängides kolme samaaegset kätt hinnaga 17 785 eurot. Afflecki hoidis mängus ilmselgelt adrenaliin kui raha, sest väidetavalt kingiti võidetud summa kasiinotöötajatele.

Pokker

Kuigi näitleja süda kuulub pigem blackjacki mängimisele, on ta olnud pokkeriturniiridel tegev juba üle kümne aasta ning proovinud mitu korda õnne World Series of Poker’is (WSOP). Lisaks on ta olnud sage osaleja Hollywoodi salajastel pokkeriõhtutel, mis on ka meediast läbi käinud. Samade sündmuste ainetel anti välja 2017. aastal film “Molly’s Game”, mis toetub pokkeriõhtutel töötanud Molly Bloomi mälestustele. 2004. aastal võitis Affleck California osariigi pokkeri meistrivõistlused. Sealt viis ta koju 316 585 eurot, mis kvalifitseeris ta 2004. aasta World Poker Tour finaalturniirile. Sellest ajast alates on ta korduvalt võistelnud, kuid pole kunagi raha võitnud.

Blackjackist lähemalt

Blackjack on populaarne kasiino vastu mängitav kaardimäng. Mängus võib osaleda korraga mitu mängijat, kuid neist igaüks võistleb ainult diileri ehk kasiino vastu. Mängu eesmärk on võita diilerit ühel järgnevatest moodustest:

  • Saada esimese kahe kaardiga 21 punkti
  • Saada diilerist tugevam punktiarv, ületamata seejuures 21 punkti piiri
  • Lasta diileril “lõhki minna” ehk ületada 21 punkti piiri
  • Kaartide üle arvestust pidades ja panuse suuruseid varieerides kasiino vastu eelise saavutada

Mis on kaartide lugemine?

Kaardilugemine on blackjackis kasutatav strateegia. Tavaliselt on Blackjacki lauas korraga mängus kuus pakki kaarte. Kaartide lugemine ei ole küll illegaalne, kuid see võib anda mängijatele maja ehk kasiino ees eelise. Mida rohkem väikseid numbrikaarte parajasti mängus on, seda paremas seisus on kaartide jagaja ehk diiler. Rohkem suuri kaarte annavad eelise mängijale.

Peentes kaardilugemise skeemides antakse lauas istuvale mängijale signaalide abil teada, kui fortuuna oma näo tema poole pöörab. Mängija teeb järgmise ringi ajal suured panused, võidab kopsaka summa ja lahkub. Kui seda skeemi korrektselt järgida, võib taskusse panna väga suured võidusummad. Kasiinod omakorda kulutavad palju vaeva selliste skeemide avastamiseks ja neil on õigus mängijale süsteemi petmise ees mängukeeld panna. Pole sugugi haruldane, et kaartide lugemiselt tabatud mängija Vegases või Atlantic Citys kasiinost välja visatakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top