fbpx
Close

Algas Coop Panga aktsiate märkimine

Avatar

Foto: Coop Pank

Täna, 18.novembril kell 10.00 algab Coop  Panga aktsiate märkimine, mis kestab kuni 29.novembri kella 15.30-ni. Coop Pank pakub emissiooni käigus kuni 32 180 155 uut aktsiat ja osad tänased panga aktsionärid pakuvad kokku kuni 14 102 578 aktsiat. Aktsiaid pakutakse avalikult Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestoritele. Kõik Coop Panga aktsiad on nimiväärtuseta lihtaktsiad. Kõikidel senistel ja uutel aktsionäridel on ühesugused kontrolli- ja hääleõigused ning õigused dividendidele.

Investoritele jaotatud aktsiad kantakse nende väärtpaberikontodele 4. detsembril 2019 või sellele lähedasel kuupäeval. Kauplemine panga aktsiatega Börsi Balti põhinimekirjas algab eelduslikult 9. detsembril 2019 või sellele lähedal kuupäeval.

Pank plaanib kaasatavat kapitali kasutada tegevusmahtude ja turuosa kasvatamiseks, uute kliendisegmentide kaasamiseks ning tehnoloogilise modulaarse platvormi ja infotehnoloogiliste lahenduste arendamiseks. Pank vajab esimese taseme omakapitali (Tier 1 kapital) tegevusmahtude kasvatamiseks eesmärgiks seatud tempos perioodil 2020 – 2022.

Märkimishind

Coop Panga aktsiaid pakutakse hinnavahemikus 1,15 eurot – 1,30 eurot aktsia kohta. Jaepakkumise raames saab aktsiaid märkida ainult maksimumhinnaga, s.o. 1,30 eurot aktsia kohta. Lõplik aktsia hind selgub emissiooni tulemuste avalikustamisel eelduslikult 2. detsembril 2019 või sellele lähedasel kuupäeval,

Aktsiate märkimiseks jaepakkumise raames peab investoril olema väärtpaberikonto Nasdaq CSD SE Eesti filiaali (Nasdaq CSD) kontohalduri juures või finantsinstitutsiooni juures, mis on Nasdaq Tallinn Aktsiaseltsi (Börs) liige.

Noteeritud börsil

Coop Panga uued ning olemasolevad aktsiad noteeritakse Nasdaq Tallinna börsil Balti aktsiate põhinimekirjas. Peale noteerimist on võimalik Coop Panga aktsiaid vabalt osta ja müüa reguleeritud turul. Eeldatav esimene kauplemispäev on 9. detsember 2019 või sellele lähedane kuupäev.

Prospekt ja tingimused

Prospekt koos kokkuvõtte tõlkega läti ja leedu keelde on avalikustatud ning need on elektroonilises vormis kättesaadavad Coop Panga veebilehel aadressil www.cooppank.ee/pakkumine ja Finantsinspektsiooni veebilehel aadressil https://www.fi.ee. Lisaks eelnevale on prospekt koos kokkuvõtte tõlkega läti ja leedu keelde kättesaadavad Nasdaq Tallinna Börsi infosüsteemi kaudu ning võib paluda paberkandjal või elektroonilist koopia saatmist Coop Pangalt.

scroll to top